
© Reuters
Тайгър Уудс загуби част от спонсорите си след скандала около него в последната година
Марката "Тайгър Уудс" получи още един удар, тъй като беше спрян строежът на едноименното голф игрище в Дубай. Инвеститорът Dubai Properties Group обясни решението си с проблемния пазар на луксозни имоти.
Комплексът "Тайгър Уудс Дубай" на стойност 1.1 милиарда долара трябваше да отвори врати през 2009 г., но заради финансовата криза и срива в цените на недвижимите имоти доведе до неколкократното отлагане на пусковия срок. Държавната компания Dubai Properties продължаваше до вчера да твърди, че игрището ще бъде пуснато в експлоатация по-скоро рано, отколкото късно.
"Решението ни се основава на настоящите условия на пазара, които не са в подкрепа на луксозните имоти. Ще продължаваме да следим ситуацията, а в бъдеще ще решаваме кога да рестартираме проекта", се казва в официалното становище на компанията. Засега тя няма да прекратява търговските си отношения с Уудс.
В момента има сериозни притеснения, че този комплекс някога ще бъде завършен. Според информации от Дубай инвеститорът е преустановил поливането на вече изградените шест дупки, което означава, че теренът отново ще се превърне в пустиня до няколко месеца.
През ноември "Обзървър" съобщи, че строежът на 292 къщи и "дворци" въобще не е започвал, а работниците са освободени отдавна. Някои от къщите бяха с продажна цена от 25 милиона долара. В комплекса трябваше да се изгради бутиков хотел и ресторант, който да е в гайда на "Мишлен". Според неофициална информация около 30% от собствеността е била продадена на зелено.
Тайгър Уудс е получил 10 милиона долара за "дизайна" на трасето и трябваше да взима процент от продажбите на имоти. Агентът на бившия номер 1 Марк Стайнбърг заяви, че решението на инвеститора е "много просто". "В момента пазарът на луксозни имоти в Дубай е замрял", каза той, цитиран от "Блумбърг".
j.barth
Рейтинг: 374 НеутралноТайгър идвай в България - има 2-3 започнати игрища таман ще ги довършиш.
campanelle
Рейтинг: 112 НеутралноДубаици нещо маиче се спука?
Освен да се върнете към корените си и да играете "свинкя"*, друг изход от положението няма докато тревата още не е исъхнала.
* Игра популярна в севрна България, подобна на голфа. Вместо тока се бие по пръчка.