"Ювентус" победи "Интер" в дербито на Италия

Алесандро Матри (вляво) и Андреа Ранокиа от "Интер" в спор за топката по време на дербито

Ювентус" победи "Интер" като домакин в дербито от 25-ия кръг на Серия А и остави шампионите на цели осем точки от лидера "Милан".

Черно-белите се наложиха с 1:0, въпреки че през по-голямата част на двубоя "нерадзурите" владееха повече топката.

Играчите на "Интер" до този момент през сезона бяха обръщали резултата в четири двубоя, но този път късметът не беше на тяхна страна. Минути преди края Самуел Ето’о удари напречната греда на празна врата.

Футболистите на Луиджи дел Нери започнаха двубоя със самочувствие и в началните минути създадоха няколко опасни положения. В 10-ата минута Лука Тони отправи удар с глава, той обаче не успя да намери очертанията на вратата на Жулио Сезар.

Малко по-късно Алберто Акуилани също изпробва късмета си, но до нищо съществено не се стигна. Гостите от Милано вдигнаха оборотите и атаките към Джанлуиджи Буфон, "нерадзурите" наложиха преса и принудиха домакините да разчитат на контраатаки.

Играчите на Леонардо владееха топката 56% и създадоха редица положения, но бяха отправили само два удара към вратата.

В 30-ата минута именно след бърза атака "Юве" откри резултата. Напълно непокритият в наказателното поле Алесандро Матри засече с глава центриране на Фредерик Сьоренсен и не остави шансове на Сезар да реагира.

Веднага след попадението гостите се опитаха да се върнат в двубоя, но удара на Естебан Камбиасо се оказа неточен.

През второто полувреме "Интер" продължи да контролира положението, но бранителите на "Ювентус" се бяха подредили много добре и не позволяваха на противника си лесно да намира пролуки към вратата.

Джанпаоло Пацини отправи опасен удар в началото на второто полувреме, Буфон обаче не допусна изненада и запази вратата си суха.

Фелипе Мело, Джорджо Киелини и Клаудио Маркизио се опитаха да сложат край на интригата в двубоя, но ударите ми бяха твърде неточни.

В 82-ата минута Самуел Ето’о шутира силно, но стражът на "старата госпожа" улови. Късметът определено не беше на страна на гостите тази вечер, след като камерунският нападател уцели напречната греда минути преди края.

Въпреки че шампионите завършиха мача с 66% притежание на топката, истинският им футбол се прояви едва в последните 15 минути, а треньорът Леонардо трябваше да преглътне второ поражение начело на тима.