Любослав Пенев: ЦСКА няма с какво да ни изненада

Старши треьнорът на &quot;Литекс&quot; Любослав Пенев твърди, че отборът му е в отлично състояние, въпреки че игра 120 минути срещу &quot;Левски&quot; преди три дни в четвъртфиналния двубой за Купата на България<br />

Старши треьнорът на "Литекс" Любослав Пенев твърди, че отборът му е в отлично състояние, въпреки че игра 120 минути срещу "Левски" преди три дни в четвъртфиналния двубой за Купата на България

Старши треньорът на "Литекс" Любослав Пенев заяви, че ЦСКА няма с какво да го изненада в най-интересния двубой от 21-ия кръг на първенството. Така той потвърди мнението на колегата си Милен Радуканов, според когото работата на Пенев при чевените може да му помогне в срещата.

Шампионите са в пълен състав за двубоя в Ловеч. Единственият отсъстващ от групата на Пенев е бразилецът Сандриньо, който все още се възстановява от контузия. Треньорът ще използва футболистите, с които успя да отстрани "Левски" на четвъртфиналите за Купата на България в сряда.

"Отборът ни е в прекрасно състояние и е вдигнат след тежкия мач с "Левски". Не знам дали утрешният мач ще е решаващ за титлата, но с него ние затваряме серията от три мача за девет дни. Това го приемаме като нещо нормално и в никакъв случай не трябва да се напрягаме и изнервяме от това, че трябва да играем през три дни. Подготвени сме за всички мачове", каза Пенев.

Той коментира и жребия за Купата на България, който изпрати отбора му срещу ЦСКА в София на полуфиналите. "За мен това е нормален жребий. Все един от трите полуфиналиста трябваше да ни се падне. Нямам предпочитания, това е жребият и ще се готвим за мачовете. Такава е програмата, сега обаче мислим за предстоящия двубой с ЦСКА за първенството. Не искам да разделям мачовете по важност. Ние преследваме трофеите и в двата турнира и ще положим максимални усилия да ги спечелим", заяви треньорът на шампионите.

"Литекс" посреща ЦСКА в неделя от 21.00 часа. Букмейкърът Sportingbet дава коефициент 1.909 за победа на оранжевите. Евентуалният пълен успех на червените е оценен на 4.00, а равенството на 3.10.