"Реал" (Мадрид) победи "Барселона" и взе Купата на краля

Вратарят Икер Касияс вдига победоносно купата

Реал" (Мадрид) прекъсна серията си от несполучливи резултати срещу "Барселона" в най-важния момент. Играчите на Жозе Моуриньо вдигнаха Купата на краля след победа с 1:0 във финала, с което прекъснаха серията от пет загуби и едно равенство срещу каталунците.

Кристиано Роналдо, който до събота нямаше гол във вратата на "Барселона", вкара победното попадение в 102-ата минута на двубоя във Валенсия. Португалският нападател се възползва от перфектно центриране на Анхел ди Мария отляво и с удар с глава прехвърли вратаря Хосе Мануел Пинто.

"Реал" завърши мача с 10 души заради изгонването на Ди Мария в заключителните секунди.

От четирите мача, които двата тима имат да изиграят помежду си, резултатът е един успех за "Реал" и едно равенство. Остават да се изиграят още две срещи за Шампионската лига.

"Реал" спечели първата си Купа на краля от 18 години, а Жозе Моуриньо удължи серията си на спечелени финали за важни купи на девет от 10 финала. Убягва му единствено една купа в Португалия през 2004 г.

Вратарят на "Барселона" Хосе Мануел Пинто не успява да спаси удара на Кристиано Роналдо

Столичани изглеждаха напълно различно в сравнение с последните си мачове срещу испанския шампион. Макар и в сходен състав от съботното равенство, "Реал" започна много агресивно, за да не позволи на съперника да владее топката по любимия си начин.

Понякога играчите на Моуриньо преминаваха границата на допустимото, действаха твърдо, но това им донесе успех и те направиха по-силно първо полувреме.

Първата им реална възможност за отбелязване на гол дойде още в 11-ата минута. Роналдо се оказа на изгодна позиция да обстрелва вратата, но Хавиер Масчерано изби топката от голлинията. Аржентинският халф играеше като централен защитник, докато Карлес Пуйол остана сред резервите.

Десет минути преди почивката столичани отново не успяха да реализират. И този път Роналдо се оказа на точното място, но шутът му беше избит от Пинто с мъка. Най-близо до гола се оказа Пепе, който в 43-ата минута уцели дясната греда, след като надскочи Даниел Алвеш.

Ролите се размениха след почивката и тогава "Барселона" стъпи по-здраво в мача. Те ускориха пасовете и започнаха да владеят по-добре топката, което доведе и до голови положения. Пет минути след подновяването на играта Педро изпусна пред вратата на блестящия Икер Касияс.

В 68-ата минута Педро дори реализира, но попадението му не беше зачетено заради засада. Малко по-късно в продължение на две минути Педро видя как Касияс отново спасява ударите му, но това не отказа съотборниците му от търсене на попадението.

В заключителните десет минути играта беше неочаквано открита и двата отбора имаха своите възможности да вкарат. Първо Иниеста стреля встрани от вратата. После и Алвеш опита късмета си. В същото време мадридчани разчитаха на контраатаки и в 89-ата Ди Мария беше на път да стане героя в редовното време. Ударът му обаче беше спасен отлично от Пинто.

След гола в 102-ата минута треньорът на "Барселона" Пеп Гуардиола хвърли целия си отбор в атака, като остави само трима в защита. Моуриньо пък върна своите в отбрана и те не дадоха повече шансове за гол. В същото време Роналдо беше близо до второ попадение, но не успя да реализира. Но и без него "Реал" стигна до успеха и ликува с купата.

defendiendo tu color.
    ¡Hala Madrid!, ¡Hala Madrid!, ¡Hala Madrid!

"Има много налудничави неща, които могат да се направят, но ние няма да ги направим и все пак е приятно да си ги мислим." Кърт Вонегът
  2. 2 Профил на Незнайко в Слънчевия град
    Рейтинг: 5673 Неутрално

Честито на привържениците на Реал!
    Най-после трофей...
    Барса се омотаха в желанието си да стигнат до вратата през центъра на отбраната, видя се че не става с техните типични къси двойни подавания, но те не промениха тактиката и се провалиха. Малко повечко фантазия им липсваше.
    Добър мач.

3. 3 Профил на ЗаНиЗа
    ЗаНиЗа
    Рейтинг: 2565 Неутрално

РЕАЛността победи красотата на Барселона!

Направи съд от глината, празнината вътре в него го прави полезен.
  4. 4 Профил на Wornoxmaniak
    Wornoxmaniak
    Рейтинг: 1130 Неутрално

Sega djudjetata ch pravqat chpalir na Real v Madrid. Sram golem!

Публикувано през m.dnevnik.bg

5. 5 Профил на СДС
    СДС
    Рейтинг: 1297 Весело

Да, няма две мнения- мача беше страхотен.
    Ако на врата на барса стоеше перуката-жуниор, броят на самоубилите се в каталуня щеше да скочи с 420 %.
    комплимент. въпреки загубата-голям отбор, майсторски екип.
    но както казах и по-рано: мориньо е по-умният треньор и изненада пеп с промяна на тактиката. на практика в двете полувремена реал игра с два различни подхода (офензивен и дефензивен).
    предполагам, че в другите две срещи ще станем свидетели на нови промени, но този път и от страна на пепчо.
    Я, да видим кой е дал правилни прогнози в статията от събахлян!

nemo malus felix, minime corruptor.
  6. 6 Профил на Wornoxmaniak

Ven4e, 4akam da me pozdravich!

7. 7 Профил на Славена
    Славена

До коментар [#4] от "Wornoxmaniak":
    Честито бе, Уорни! Най-сетне справедливостта възтържествува!

8. 8 Профил на nicoleta
    nicoleta

Real Madrid Campeones de Copa del Rey

Най-накрая браво на Реал Мадрид, браво на Роналдо,страхотен мач.

9. 9
    ****

Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.

10. 10 Профил на Незнайко в Слънчевия град

До коментар [#6] от "Wornoxmaniak":

Колега, наздраве от Баварско, но недей да се гавриш с дамата...

11. 11 Профил на shok84
    shok84
    Рейтинг: 264 Весело

КРАЛЕТЕ С КРАЛСКАТА КУПА!!!

12. 12 Профил на Wornoxmaniak

Ej tuka pisha ot edin telefon, ta ne moga da vi otgovarqm! Za pobedata 5 breneketa u vyzduha i edna kana vino!

nicoleta

Ама ти още ли не знаеш ка се пише на български,виж бутона в червено отляво.

Рейтинг: 373 Неутрално

и с Интер и с Реал Моуриньо завър6ва сре6ту Барса все с 10човека което е показателно за стила на игра които налага.в този мач успя да измъкне победата над Барса(която превъзхожда по всички показатели Реал) с познатият му стил на желязна за6тита и контраатаки(грозен но ефективен футбол).сега Гуардиола трябва да извлече поука след този мач и в следва6тите 2мача за чемпиънс лиг да търси друг рецепта сре6ту този антифутбол

18. 18 Профил на Rowan Atkinson
    Rowan Atkinson
    Рейтинг: 470 Неутрално

Пепе, какъв мач направи. Беше навсякъде, а и почти вкара. Най-добрия. Невероятен. Жалко че ще изпусне първия мач.
    А мачът беше празник на футбола. Атмосферата и напрежението бяха като за финал на световно.

19. 19 Профил на Йоаникий
    Йоаникий
    Рейтинг: 682 Любопитно

Нещата започват да си идват на местата. Криштиану Роналду показа, че дори клуб като Ман. Юн. е малък за амбициите и уменията му. Гениалният Жозе се превръща в ужасен кошмар за ОЩЕ милиони футболни фенове по света - вече и в Каталуния...Крайно време беше именно заслепените поклонници на бърцилона да проумеят, че нищо и никой на този свят не е вечно първи и вечно непобедим )))))))))))

Най-високите препятствия са тези, които сами си поставяме.
  20. 20 Профил на makedonec8
    makedonec8
    Рейтинг: 367 Неутрално

сас колко човека играеше реал днес ве ворно сас 15ли?

21. 21 Профил на stg
    stg
    Рейтинг: 1190 Неутрално

кога и кой е казал че късите пасове успоредно на вратата са алфата и омегата на футбола, няма такова нещо и никога не е имало, Барселона играе така и понякога се получава понякога не но изказвания от типа това е красивия футбол другите не стават не подхождат на по възрастен от 15 години

До коментар [#24] от "makedonec8":

Аере бега легай, разбрахме че си най-смелия!

wornoxmaniak
  26. 26 Профил на makedonec8
    makedonec8

До коментар [#25] от "terminatora":

защо най смелия?
    не сам нито за едните нито за другите но судията се докажа като фен на реал!

Рейтинг: 2277 Весело

Не че съм привърженик на някой от двата отбора, но не мога да не поздравя форумиста BLAUGRANAS със спечелената калъфка. Приятелю всичко на този свят е преходно.

Заглавие в Дневник: ДБ са килимчето на което БСП стъпи за да се върне на власт
  29. 29 Профил на Zhelyazkov
    Zhelyazkov
    Рейтинг: 514 Разстроено

Ами честито на Реал и феновете на отбора. Жалко, че Моу победи по стария, добре изпитан метод. Като гледам накъде отиват нещата след 10 години футболът ще е станал най- скучната и без мислена отборна игра...

Цената на тока се определя от ДЪРЖАВАТА!!!
  30. 30 Профил на Лош
    Лош
    Рейтинг: 418 Неутрално

Айде стига! Реал биха един път Барса и вече се почна , колко велики били Мауриньо и Роналдо, "Реал се възкача" и още куп глупости. Къде бяхте като стана това http://vbox7.com/play:4260733e

31. 31 Профил на Quo Vadis
    Quo Vadis
    Рейтинг: 778 Неутрално

Барса ще продължи напред в ЛШ !!!

Кога Европа ще стане НЕЗАВИСИМА ? (от американската политика )Кога европейските "независимите и свободни" медии ще станат действително свободни ?
  32. 32 Профил на Quo Vadis
    Quo Vadis
    Рейтинг: 778 Любопитно

А някой не знае ли , дали отново "плака" Моуриньо ,че са завършили с 10 човека !!! или след победата си мълчи !!!

33. 33 Профил на Касио
    Касио

Хаха обаче цял мач си бяха живи мишки, начело с Роналда балеринките, даже по едно време не гонеха и топката. Но шансът им се усмихна и в крайна сметка победиха НЕзаслужено. Поредна доза АНТИфутбол от шпеца, ХВАЛА

Много ПЕСоглавец, малко индианец!
  34. 34 Профил на hhhuuunnnn
    hhhuuunnnn
    Рейтинг: 514 Неутрално

знам, че за да си фен на парцалуна се иска да си полуграмотен, затова няма да давам за доказателство статистиката от мача - парцалосите бяха победени от отбор, който атакуваше повече, имаше много повече чисти положения и беше много по-малко циганският от двата. Макар че и реал са си мангали, но това на парцалите вече не е футбол, а точно цигански скандали от факултето непрекъснато. Колко ли трябва да си деградирал, за да харесваш тази отврат.

нищо не прилича повече на Работническо Дело от Дневник
  35. 35 Профил на Darth Plagueis
    Darth Plagueis
    Рейтинг: 1459 Неутрално

До коментар [#33] от "Касио":

Глупости. Жозе остави децата от Барса да се натичат и да се уморят. Накрая на мача и в продълженията нямаха сили да мърдат по терена и Реал ги сгънаха - нищо странно и чудно. Барса има прекрасни футболисти, но Жозе знае как се побеждава по-добър отбор.

Евродепутати от ГЕРБ, БСП и ДПС искат отпадане на мониторинга от ЕК
  36. 36 Профил на Stavrogin
    Stavrogin
    Рейтинг: 726 Неутрално

Хохохо, Реал ако бяха мишки в тоя мач, какво да кажем за Барцелоната, мишлета ли бяха какво, аз винаги признавах когато Барса надиграе Реал, редно е и Барса да признае, че в този мач просто бяха надиграни и по ефективност и по ефектност! Дори интелигентен човек като Пеп си го призна! В този мач Реал бе по-добрият отбор и заслужено спечелиха!

Отишло едно джудже при Веско Маринов за автограф и му казало: „Г-н Маринов, пораснах с вашите песни“.
  37. 37 Профил на BELI_BROD
    BELI_BROD

Поздрав!

38. 38
    ****

Този коментар беше изтрит в 09:52 на 21/04/2011 от неговия автор.

39. 39 Профил на Касио
    Касио

Абе аз бих се срамувал от тая пародия на футбол, обаче за фьенченцата на Роналда е нормално да се радват като ром на банан, все пак не сте ни били от не знам си колко време, пък и тва здраво пуцане на Камп ноу ... Ама то и пак не сте ни били в редовното време, ако се замислите, тъй че тихичко, радвайте се сега, щото като вземем ШЛ и шампионата пак ще се заврете в мишите си дупки

40. 40 Профил на Darth Plagueis

До коментар [#39] от "Касио":

На мен пък ми е много странно хора да се самоопределят като фенове на някой отбор, да говорят неща от рода - бихме, бихте ни и тн, при положение, че са виждали стадиона на любимия си отбор само на снимка
    Иначе, ако не се лъжа, в дербито на Испания, Реал има предимство, та победата е по-скоро закономерна, отколкото случайна.

41. 41 Профил на BELI_BROD
    BELI_BROD

А бе оня капитана ви, къде му требва дръвен гребен да се среши беше истинска мишка като дигна тавата и я връцна на лево надесно!

Касио

Тони аз съм фен на този отбор откакто се помня, а тва да твърдиш, че шпеца е оставил "децата" на Барса да тичат е странно, спомни си кво ви причиниха тези "деца" последните години и колко купи имат "децата" и балеринките последните години.
    Пп: Абе тази многомилионна "селекция" що я пускат да играе срещу деца ?

До коментар [#44] от "Касио":

Детско беше поведението им на мача вчера. Иначе мнението за футболистите на Барса си го казах по-горе, достатъчно ясно. Не си спомням кой какво е причинил на другия, щото не съм фен на нито един от двата отбора и съответно имам безпристрастен поглед по темата. Затова гледам статистиката, а там Реал има предимство.

Като си фен на Барса, колко пъти си бил на Камп ноу?

Bicho Raro

Поздравления, Лехчево. Добре играхте снощи и си заслужихте Купата, която ние благородно ви отстъпихме. Така де, нали сме добрички, дожаля ни да спечелим всички Купи - на Ла Лига, Супер Купата, ШЛ, затова решихме да ви оставим тази, на Краля, да не плачете много.

"Tolerance is a crime when what is tolerated is evil or sin" - Thomas Mann
  49. 49 Профил на ръпончо
    ръпончо
    Рейтинг: 1310 Весело

Бива ли така, бе Порни!
    Единственото момиче във форума, което си общува с теб и ти така да се държиш с нея!

Много народ тук се е взел насериозно! :)
  50. 50 Профил на concept
    concept
    Рейтинг: 675 Весело

много се надявам Гуардиола да направи правилните изводи и да обезсърчава атаки, когато трима нападатели отиват в малкото наказателно на противника и се опитват да влезнат във вратата с топката в краката.
    В Реал са трагедия, но точно заради това стрелят от далеч, а това си има своите предимства. Както и да е, халал да им е тая титла, те бедните и без това скоро нищо не са печелили, а ако се сметне колко пари са дали последните няколко години и колко купи са взели, техните фенове наистина трябва да се депресират. Обаче хубавото на техните привърженици е, че почти всички са неграмотни селендури и няма как да осъзнаят това.

51. 51 Профил на concept
    concept

До коментар [#49] от "ръпончо":

може би искаш да кажеш- "единственото момиче, което изобщо си общува с теб, макар и през форума"

и т.н.

Е, отборчето от Барселона живна тук последните две - три години и трябва да си осовбодите напрежението, че малко остана и гнетта от РЕАЛ отново ще настане.

erez11

терминатореее, КАПИТАНЪТ е евро- и световен шампион. спирам и не продължавам...

55. 55 Профил на Bicho Raro
    Bicho Raro

До коментар [#51] от "concept":

Хайде стига де, убедена съм, че Лехчево си има тълпи почитателки в реалният живот, дето дори се налага да ги разгонва с пръчка.

Рейтинг: 932 Любопитно

Антифутболът победи....честито на привържениците на Реал...радвайте се днес...
    Гуардиола отново допусна тактическа грешка в мача, Барселона играе красиво, Барселона омагьосва с играта си, Барселона е радост за окото, но това е финал.....

Успех на БАРСА в шампионската лига.

чюфютю-комуно-фашизо-демократичната паплач, обича да стриже овцестадото ! Подстрига ли се днес ?!! Беееееееееееееееегом ! Найс, а ?!
  59. 59
    ****

Този коментар беше изтрит в 12:09 на 21/04/2011 от неговия автор.

60. 60 Профил на ръпончо
    ръпончо

До коментар [#55] от "VеnRus 2008":
    --------------------------------------
    Да, нали? Особено сутрин когато ги изкарва, а след това вечер когато ги вкарва в дома им!

А ти, как можа да си смениш хубавото аватарче с тази тъпа емблема?

61. 61 Профил на Bicho Raro
    Bicho Raro
    Рейтинг: 1291 Гневно

До коментар [#60] от "ръпончо":

Тъпа емблема! Това е емблемата на най-великият отбор на света!

62. 62 Профил на ръпончо
    ръпончо

До коментар [#61] от "VеnRus 2008":

Това е емблемата на най-великият отбор на света!
    ------------------
    А, не си права! Емблемата на Левски е друга.

Рейтинг: 521 Неутрално

Козата вкара гол с твърдо гелосаната си коса и дори не се разплака от силният удър с топката !

65. 65 Профил на pavel1989
    pavel1989
    Рейтинг: 873 Разстроено

Славенче - как може да си фенка на балеринките от Реал?????

66. 66 Профил на Stavrogin
    Stavrogin

До коментар [#50] от "concept":

Интересно на какво почива мнението ти за привържениците на Реал, моето впечатление е тъкмо обратното, феновете на Барса приличат на каталунски бекове, а пък химна Барса има егати и дюлгерската мелодика! Виж феновете на Реал са друго нещо, аристократи със синя кръв
    И по кой критерий Барса са най-великия клуб, че не се сещам - по победи срещу най-големия си противник ли, по титли в ШЛ, по титли в първенството ли, май единствения показател по който превъзхождат Реал е купата на Краля!

67. 67 Профил на м
    м
    Рейтинг: 545 Неутрално

Не съм разбирач, признавам си, но логиката ми е следната, като Каталунските пичове се счупват от пасчета, няма какво да ги гониш като идиот, да си хабиш силите, да се изнервяш и да оставяш пролуки. Умно е в случая да седиш компактно и да пресираш само когато трябва, в непосредствена близост до вратата, пред наказателното. А те ще си седят и ще си правят пасчета, чудейки се защо не им се получава, докато не ги удариш на контра.

Играта на Реал не беше защитна, щото подаването на топката около наказателното не е атака. Футбола на владеене, който изповядват примерно Барса и Байерн не само че не е красив, ами е и изнервящ, за противника и за мен (предполагам не само). Не казвам, че Барса не играят чудесно, но това е достатъчно дразнещ елемент от техния стил.

68. 68 Профил на InmoInvestments
    InmoInvestments

Купата на краля не е нито престижна, нито носи пари. Барселона показаха веднъж, че ако желаят могат да я спечелят. Отстъпиха я на Мадрид, та и те да намажат нещо тази година. Барсе се стреми към големите и важни купи-испанската лига вече я спечелиха, остава Champions !

You can get much farther with a kind word and a gun than you can with a kind word alone. Al Capone
  69. 69 Профил на Иво
    Иво
    Рейтинг: 3923 Весело

Голяма битка между двата отбора ще е на полуфинала за ШЛ, аз съм неутрален за това кой да победи.... все пак съм от Валенсия!

"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36
  70. 70 Профил на dgidgo
    dgidgo

не ми харесва антифутбола на жозе мауринио , но барса са уморени от успехи и победи .

71. 71 Профил на м
    м

До коментар [#68] от "InmoInvestments":

Ти мача гледа ли, май доста им беше тъпо накрая, отстъпили я били... Големите и важни купи не са много - засега са -1/3...

72. 72 Профил на Иван Петров
    Иван Петров
    Рейтинг: 622 Неутрално

Много досадно - мачовете на Моу срещу Барса вече и за тото не стават.

73. 73 Профил на VD
    VD

Разликата е, че Барселона само се стреми а РЕАЛ ги печели !

galactico

за тези които са ми сложили минусите да им напомня че в този мач както и в предния мач между Реал-Барса,владенето на топката е над 70% в полза на Барса.това е показателно за стила на игра които налага Моуриньо сре6ту Барса.даже Алфредо ди Стефано критикува този стил на игра на Реал и признава за превъзходството на Барса където може да прочетете тук http://www.libertaddigital.com/deportes/2011-04-18/di-stefano-critica-al-madrid-es-un-quiero-y-no-puedo-1276420890/

77. 77 Профил на Иван Петров
    Иван Петров

До коментар [#76] от "galactico":

Тогава за в бъдеще да не се зачитат головете, а първо да се гледат процентите на владеене на топката, след това да сложат съдии да казват, кой е играл по-красиво, след това задължителна и волна програма, като във фигурното пързаляне.
    Като компромис, ако получат равни оценки от съдиите може и да се получава победа и с повече вкарани голове

78. 78 Профил на galactico
    galactico

до коментар#77 Ванка сагласен сам с теб че във футбола головете са тези които определят победителя,но отбор като Реал трябва да играе по съвсем различен начин и това го казва не кои да е а самият Алфредо ди Стефано.след стотиците милиони евро похарчени за тези футболисти на Реал не подобава да играят по този начин...затова сно6ти гледах повече мача на Тотнъм-Арсенал(които се играе6е по съ6тото време) за6тото бе6е истинска футболна фиеста с много красота и голове...

79. 79 Профил на Иван Петров
    Иван Петров

До коментар [#78] от "galactico":

Ако ми предложат кой от двата мача да гледам отново, без колебание ще избера Тотнъм - Арсенал.
    Не обичам да гледам дефанзивен футбол или футбол с по 50 паса по ширината на игрището.
    За мен футбола на Барса не е красив, а досаден и се крепи на таланта на Меси и Иниеста. Когато не им позволят да играят, както направиха Реал снощи, Барселона си е един обикновен отбор лишен от идеи как може да спечели мач.
    А Гуардиола искам да видя треньор на някой друг отбор.
    Ще е вторият Сколари.

80. 80 Профил на galactico
    galactico

ами за това става дума че искаме да гледаме футбол.какво ги интересува резултата милионите зрители които не са привърженици нито на Барса нито на Реал след един един скучен и безинтересен мач

81. 81 Профил на makedonec8
    makedonec8

хубав мач не може да ве види от моу даже и да игра сас спортинг хихон това още ли не го разбрахте?
    90% от мачовете на моу се 1-0 0-0 0-1
    и има няколко са по 2-0 2-1 ама те са мн мн малко