"Челси" обърна "Тотнъм" с два спорни гола

Еурелио Гомеш допусна поредната си глупава грешка за сезона при гола на Лампард

Шампионът "Челси" стигна до обрат срещу "Тотнъм" с 2:1 с два спорни гола в лондонското дерби и остава в битката за титлата след 35-ия кръг на Премиършип.

"Шпорите" поведоха с красив гол от около 30 метра на бразилеца Раниере Сандро, който намери неподготвен вратаря Петер Чех в 19-ата минута.

В края на първото полувреме дойде изравнителното попадение на сините, което предизвика дискусии на терена. Франк Лампард стреля отдалеч, а Еурелио Гомеш направи поредната си глупава грешка. Вратарят изпусна топката и й позволи да мине между краката му, а той се хвърли и я хвана, преди напълно да е преминала голлинията с целия си обем.

Главният съдия Андре Маринър се консултира със страничния рефер и призна попадението независимо от протестите на футболистите на "Тотнъм".

Красивият изстрел на Сандро изненада Петер Чех

© Ройтерс

След почивката играта на двата тима тръгна равностойно, но домакините наложиха превес и рядко позволяваха на "шпорите" да тръгнат в атака. Въпреки това "Челси" не успяваше да материализира преимуществото си.

Това се случи в 89-ата минута, когато Дидие Дрогба навлезе в наказателното поле на гостите и опитът му за удар стигна до резервата Саломон Калу. Котдивоарецът вкара за 2:1, но при паса той беше в положение на засада, което не беше отразено от страничния съдия.

С победата "Челси" се доближи на 3 точки до лидера "Манчестър юнайтед" преди гостуването му на третия "Арсенал" в неделя и директния сблъсък между тях на "Олд Трафорд" след седмица.

Загубата отдалечи "Тотнъм" от четвъртото място, което дава възможност за участие в Шампионската лига през следващия сезон. Лондончани са пети, на четири точки зад "Манчестър сити", който в неделя посреща "Уест Хем".