БФС спря правата на Антон Генов за един кръг

Съдийството на Генов в мача "Локомотив" (София) - "Черно море" беше определено за "незадоволително"

© Асен Тонев

Съдийската комисия към Българския футболен съюз (БФС) спря правата на Антон Генов до края на сезона в А група, от който остава един кръг.

Причината е слабото съдийство на рефера в двубоя между "Локомотив" (София) и "Черно море". Срещата между двата тима, които се борят за място в квалификациите на Лига Европа, завърши 1:1, а "железничарите" изравниха след спорна дузпа в 89-ата минута.

Мачът ще се запомни и с физическата саморазправа на технически лица на "Черно море" с рефера, за която Дисциплинарната комисия към БФС наложи на клуба максималното наказание от 10 хиляди лева.

На свое заседание от 17 май Съдийската комисия е разгледала обстойно представянето на Генов в срещата и е решила, че съдийството му е било "незадоволително". Наказанието на рефера е до края на настоящия сезон, от който остава само един кръг.

В същото време беше обявен и съдийският наряд за финала за Купата на България. Двубоят между ЦСКА и "Славия" ще бъде ръководен от Ивайло Стоянов, а негови помощници ще са Николай Ангелов и Венцислав Гавраилов. Таско Тасков е четвърти съдия на мача.

Срещата ще се играе на 25 май от 19:00 часа на Националния стадион "Васил Левски".