Григор Димитров отпадна във втория кръг в Нюпорт

Григор Димитров загуби от участващия с "уайлд кард" Денис Кудла след само 62 минути игра

Григор Димитров отпадна във втория кръг на турнира на трева в Нюпорт. Най-добрият български тенисист загуби с 1:4, 4:6 от участващия с "уайлд кард" американец Денис Кудла.

Поставеният под номер две Димитров изигра много слаб мач, като допусна четири пробива в осемте гейма, в които сервираше. Той спечели едва 57% от точките при вкаран първи сервис срещу 74% за неговия съперник, като направи две двойни грешки и само два аса.

Първият сет започна катастрофално за 60-ия в света българин, който набързо изостана с 0:5 след два пробива. Димитров успя да спечели един гейм, но роденият в Киев Кудла без проблем затвори първата част след 6:1.

Българският тенисист започна по-добре втория сет и поведе с 3:0 след пробив във втория гейм. Той обаче отново допусна спад в играта си и позволи на 364-я в света Кудла да спечели пет поредни гейма.

Димитров прекъсна серията, а после дръпна с 0:40 при подаването на американеца. Въпреки това 18-годишният Кудла успя да изравни и стигна до първи мачбол. Димитров успя да го отрази, но при втората си възможност финалистът на US Open при юношите заби ас в полето на българина и стигна до победата в мача след само 62 мин.