"Шалке" спечели Суперкупата на Германия след дузпи

Футболистите на "Шалке" бяха по-прецизни в изпълнението на дузпи и спечелиха трофея

Носителят на купата "Шалке 04" победи шампиона "Борусия" (Дортмунд) с 4:3 след дузпи и спечели Суперкупата на Германия. Редовното време завърши без отбелязан гол, като и двата отбора изпуснаха отлични положения на "Фелтинс арена".

"Борусия" можеше да вземе предимство още в първите минути на двубоя, но ударът на Себастиан Кел с глава срещна дясната греда на вратата на тима от Гелзенкирхен. Домакините отвърнаха с няколко силни атаки, но най-опасните положения оставаха в тяхното наказателно поле.

Първо Илкай Гюндоган изпробва рефлекса на Ралф Ферман след разбъркване в наказателното поле, а по-късно заместникът на Мануел Нойер отрази и удар на излезналия сам срещу него Роберт Левандовски.

След почивката гостите отново имаха надмощие, но Ферман се оказа непреодолимо препятствие за нападателите на жълто-черните. Отговорът на "Шалке" дойде едва в средата на полувремето, когато халфът Люис Холтби проби в половината на шампионите, а в последния момент противников бранител се намеси и предотврати по-сериозна опасност.

До края на мача двата тима не си вкараха гол и директно преминаха към изпълнението на дузпи. Играчите на "Борусия" първи имаха възможност да стрелят от бялата точка и резултатът беше равен след първите два опита. Тогава Ферман спаси ударите на Кевин Гроскройц и последното изпълнение на Иван Перишич, с което донесе Суперкупата на "Шалке" с 4:3.

Вратарят на "Шалке" Ралф Ферман беше с основна заслуга за успеха (1)