Андре Айуе (в синьо) отбеляза хеттрик за "Олимпик"

© Архив, Associated Press

Вицешампионът "Олимпик" (Марсилия) спечели Суперкупата на Франция с драматичен обрат над носителя на титлата "Лил" с четири гола след 85-ата минута.

Символичните гости губеха с 1:3 в края на мача, когато направиха изключително завръщане и вдигнаха трофея с 5:4. Основен принос за успеха имаше нападателят Андре Айуе, отличил се с хеттрик.

"Лил" започна отлично срещата и поведе още в 9-ата минута с гол на Флоран Балмон. Символичните домакини продължиха да доминират на терена и след близо час игра удвоиха аванса си чрез Еден Хазар.

Шампионите вече се виждаха на крачка от спечелването на трофея, когато техните подгласници и носители на Купата се върнаха в мача. В 71-ата минута Айуе вкара първото си попадение за 1:2, но още в ответната атака голмайсторът на Лига 1 Муса Соу върна аванса на "Лил" до 3:1.

Драмата в двубоя тепърва предстоеше с отбелязването на още пет гола. "Олимпик" започна обрата си чрез Жереми Морел в 85-ата минута, а Лои Реми възстанови равенството за 3:3 две минути по-късно.

В добавеното време Айуе изведе марсилци за първи път напред в резултата от дузпа, но Марко Баса веднага изравни за 4:4. В петата минута на даденото от съдията продължение ганаецът оформи своя хеттрик отново от дузпа и донесе победата на "Олимпик" с 5:4.