"Барселона" загуби с 1:4 в контрола от мексиканци

Карлос Кармона (в средата) преминава през защитниците на "Гуадалахара" Ектор Рейносо и Омар Еспарса

Европейският клубен шампион "Барселона" загуби с 1:4 от "Чивас" (Гуадалахара) в контролна футболна среща в Маями.

"Не съм изненадан от представянето на "Чивас". Мексиканският футбол е много динамичен", каза треньорът на каталунците Хосеп Гуардиола.

Испанският шампион поведе в резултата още в третата минута с гол на Давид Вия. В рамките на две минути - между 60-ата и 62-ата, Марко Фабиан се разписа и обърна резултата в полза на мексиканския тим. Той първо вкара със страховит далечен удар, а след това и със задна ножица.

"Чувството е изключително. Сякаш мечтата ми се сбъдва - да вкараш не един, а два гола на един велик отбор като "Барселона", заяви Фабиан.

Джовани Касияс вкара третия гол за тима от Гуадалахара в 72-ата минута, а в последните секунди на двубоя Хосе Луис Вердуско оформи крайното 4:1.

"Барселона" е на турнето в САЩ без част от звездите си - Лионел Меси, Даниел Алвеш, Карлес Пуйол и Хавиер Масчерано.