"Левски" загуби от "Черно море" за пръв път от 33 години

Футболистите на Стефан Генов направиха отличен мач срещу "Левски"

© Анелия Николова

Футболният вицешампион "Левски" претърпя тежка загуба с 1:3 при гостуването на "Черно море", а варненци прекъснаха серията от 33 години без успех над сините.

Шампионът "Литекс" също изпита проблеми във втория кръг на А група, като се добра с дузпа до 1:1 при гостуването на почти изпадналия миналия сезон "Видима-Раковски"

Във Варна футболистите на "Черно море" изиграха много здрав мач, в който доминираха през по-голямата част и накрая се поздравиха с втора победа в първенството.

Още в третата минута "Черно море" можеше да открие резултата, но топката след удара на Георги Божилов от около 20 метра попадна в ръцете на вратаря Пламен Илиев.

Сините отвърнаха с далечен изстрел на Владимир Гаджев, но топката премина над напречната греда. При ответната атака Хермес Паломино от домакините уцели напречната греда след удар от 25 метра.

В 36-ата минута домакините откриха резултата. Автор на гола стана юношата на "моряците" Илиян Капитанов, след като Дончо Атанасов центрира успоредно на голлинията по земя и младият играч не сгреши за 1:0.

В самия край на полувремето Симеон Райков опита да изненада вратаря на домакините с удар от 22 метра от пряк свободен удар, но Илко Пиргов улови топката.

В 52-рата минута на срещата Хермес Паломино направи резултата 2:0 с великолепно попадение. Той пое топката от централния кръг на терена, напредна сам като три пъти излъга Ларс Рисп, навлезе в наказателното поле и с плътен топовен изстрел обратния ъгъл не остави шансове на Илиев.

След втория гол на "Черно море" наставникът на "Левски" Георги Иванов-Гонзо направи две смени, с които играта на сините се оживи. В 70-ата минута столичани успяха да върнат един гол чрез Иван Цветков, който вкара от пряк свободен от около 22 метра почти фронтално срещу вратата на варненци.

Домакините обаче сложиха точка на спора във третата минута на продължението с изстрел от десетина метра по диагонал на Димитър Петков за крайното 3:1.

В Севлиево "Видима-Раковски" беше на път да спечели срещу шампиона "Литекс", след като поведе в 55-ата минута чрез Веселин Стойков. Той получи подаване отдясно от Ангел Русев.

Две минути преди изтичане на редовното време обаче съдията Вихрен Манев даде спорна дузпа за ловчанлии за побутване на Христо Янев от Руслан Йорданов в наказателното поле. Светослав Тодоров реализира за 1:1 и спаси отбора на Любослав Пенев от поражение.

Иначе първото полувреме премина под диктовката на шампиона, който на няколко пъти беше близко до откриването на резултата. В 36-ата минута силен удар на Деян Джерманович бе спасен от вратаря на домакините Ивайло Василев.

В самия край на полувремето - в 45-ата минута, капитанът на ловчанлии Небойша Йеленкович намери отлично Деян Джерманович, който стреля от границата на наказателното поле, но Ивайло Василев отново отрази положението.

В Пловдив местният "Локомотив" победи столичния "Локомотив" с 2:1 с два гола на бразилеца Сержиньо.

Това е първа победа за пловдивските "железничари" за сезона, след като в първия кръг завърши 0:0 при гостуването си на "Лудогорец".

Домакините изцяло доминираха през първото полувреме. След пропуски на Сержиньо и Здравко Лазаров пловдивчани откриха резултата в 12-ата минута. Бразилецът се разписа след изпълнение на фаул. Вратарят на гостите Валентин Галев протестираше, че противников играч му е попречил, но попадението беше зачетено.

Пет минути по-късно Сержиньо вкара и втория си гол в мача след асистенция на Ненад Лукич.

В 65-ата минута домакините имаха отлична възможност да направят 3:0, но Здравко Лазаров уцели гредата. Малко по-късно Базил де Карвальо получи контузия, беше изнесен на носилка и заменен от Дарио Захора.

До края на мача играчите от Пловдив продължиха да създават положения, като резервата Габор Ерош направи два пропуска.

Три минути преди края на мача Мирза Мешич се разписа за столичани, след като секунди по-рано героят за домакините Сержиньо беше отстранен за втори жълт картон.

В Стара Загора новакът в елита "Лудогорец" постигна първа победа в историята на А група след успех с 2:1 над "Берое".

Звездната селекция на тима от Разград губеше с 0:1 до почивката, но през второто полувреме направи обрат с голове на Димо Бакалов и Станислав Генчев от дузпа.

"Берое" поведе в 29-ата минута с гол на Станислав Бачев, който засече с глава центриране от корнер на Атанас Чипилов. Малко по-късно Владислав Златинов можеше да удвои преднината на старозагорци, но нацели гредата от пряк свободен удар.

Пет минути преди почивката Петър Димитров получи извеждащ пас от Владислав Златинов, но ударът му бе спасен от вратаря на "Лудогорец" Урош Голубович.

След почивката гостите от Разград обърнаха резултата. В 59-ата минута Марселиньо изведе Димо Бакалов и той с техничен удар възстанови равенството.

В 77-ата минута Бачев фаулира резервата на "Лудогорец" Мирослав Иванов в наказателното поле и съдията Стефан Спасов отсъди дузпа. Бачев получи втори жълт картон и остави домакините с 10 души, а Генчев бе точен от бялата точка и донесе победата на тима от Разград.

В самия край на мача втори жълт картон получи и защитникът на гостите Йордан Минев.