Алекс Фъргюсън: Хавиер Ернандес е готов да играе 90 минути

По всяка вероятност Ернандес ще е титуляр срещу "Болтън"

Нападателят на "Манчестър юнайтед" Хавиер Ернандес вече е готов да изиграе пълни 90 минути, сподели мениджърът на "червените дяволи" Алекс Фъргюсън.

Мексиканският национал пропусна началото на сезона, след като получи мозъчно сътресение по време на предсезонното турне в САЩ. Той се появи като смяна в последния шампионатен двубой на "Юнайтед" - победата с 8:2 срещу "Арсенал", след като замени контузения Даниел Уелбек.

23-годишният нападател изигра едно полувреме за Мексико в приятелския мач срещу Полша. Ернандес отбеляза и единствения гол за своя отбор, а срещата завърши 1:1.

"Той вече е готов и тренира наравно с останалите футболисти. Единственият въпрос беше колко време почивка да му дадем след травмата на главата, но вече е напълно здрав. Той изигра 45 минути за Мексико и вкара гол. Това е невероятно", каза Фъргюсън.

Следващият двубой на "Юнайтед" е срещу "Болтън" през уикенда, а през седмицата "червените дяволи" ще гостуват на "Бенфика" в Шампионската лига. Очаква се Ернандес да е титуляр заедно с Уейн Рууни, а Димитър Бербатов отново да бъде на резервната скамейка.

Мениджърът на "Юнайтед" остана доволен, че няма нови конутзени играчи по време на двуседмичната пауза във Висшата лига заради европейските квалификации и приятелските мачове. Засега извън игра остават капитанът Неманя Видич, Рафаел да Силва и Даниел Уелбек.

Фъргюсън за пореден път защити 20-годишния вратар на тима Давид де Хеа. Испанският страж беше привлечен за 18.9 млн. паунда от "Атлетико" (Мадрид), но от началото на сезон не се представя на ниво и допусна доста грешки в досегашните мачове.

"Всеки следващ мач е ново предизвикателство. Срещу "Уест бромич" Давид изпита нещо ново. Всъщност той се справи доста добре в този мач, но играчите на съперника постоянно го провокираха. Съдията трябваше да го защити, но не го направи, което е доста разочароващо", сподели Фъргюсън.