Димитър Рангелов се отчете с гол и червен картон при загуба на "Енерги"

Рангелов (отпред) е лидер при голмайсторите със 7 попадения

© Архив, Associated Press

Българският нападател на "Енерги" Димитър Рангелов вкара гол при загубата като гост на "Фортуна" (Дюселдорф) с 2:4.

Попадението изведе футболиста на първо място в класирането при голмайсторите във Втора Бундеслига със седем гола след девет кръга. Силното му представяне беше помрачено от изработването на двата жълти картона за едва три минути, с които остави отбора си с девет души в 74-ата минута.

"Фортуна" откри резултата още в 7-ата минута чрез Максимилиан Байстер. Малко по-късно Рангелов можеше да възстанови равенството, но уцели гредата след пряк свободен удар.

Още в следващата си атака Рьослер удвои аванса на домакините, а до края на полувремето Байстер се разписа за втори път - 3:0. "Енерги" започна втората част с човек по-малко, след като още в 46-ата минута Роджър си изкара червен картон.

Въпреки численото предимство на "Фортуна", Рангелов вкара в 52-ата минута след асистенция на Даниел Цийбиг и даде надежди на гостите за връщане в мача. Неговият съотборник Уве Хюнемайер затвърди желанието на "Енерги" поне за точка с гола си в 55-ата минута, с който намали резултата до 2:3.

Подемът на тима от Котбус беше прекъснат в 74-ата минута, когато Рангелов си изкара втори жълт картон само три минути след получаването на първия. Така в заключителната част на мача "Енерги" остана с девет души и Грималди логично отбеляза за крайното 4:2 в последната минута на срещата.

Победата изведе "Фортуна" начело във временното класиране с актив от 21 точки, докато "Енерги" вече е девети с 14 точки и без успех в последните си четири мача.