"Лудогорец" победи "Ботев" във Враца с гол в продължението

Футболистите на "Ботев" бяха близо до това да спрат победния ход на "Лудогорец", но голът на Иван Стоянов в 92-ата минута донесе победата на гостите<br />

© Юлия Лазарова

Футболистите на "Лудогорец" спечелиха седмата си победа от осем мача в първенството и излязоха начело. Съставът на Ивайло Петев победи трудно с 1:0 "Ботев" (Враца).

Победния гол отбеляза новото попълнение Иван Стоянов в продължението на мача. Нападателят получи топката в наказателното поле на врачани след подаване отдясно. Стоянов вкара хубав гол след удар от въздуха.

Гостите имаха превъзходство в срещата. Почти всичките им атаки по традиция минаваха през Емил Гъргоров. Полузащитникът стреля опасно в 21-ата минута, но Веселин Цветковски се представи отлично и спаси.

В 38-ата минута защитникът на "Лудогорец" Александър Барт вкара след ъглов удар. Още при центрирането обаче съдията Александър Костадинов свири нарушение в нападение и отмени гола.

Единият от героите от мача с "Левски" (2:1) - Мирослав Иванов, също опитваше да създаде голови възможности пред "Лудогорец". Това обаче не даде резултат.

"Ботев" създаде най-доброто си положение в 73-та минута. Тогава младият Иван Коконов излезе сам срещу Урош Голубович, но сръбският вратар спаси.

Защитникът на "Лудогорец" Александър Барт игра добре с глава след центриране от ъглов удар отдясно на Цветковски в 79-ата минута. въпреки че ударът беше отблизо, вратарят на "Ботев" изчисти в нов ъглов удар. В края на мача отборът от Разград показа настоятелност и успя да спечели.

"Лудогорец" вече има 22 точки и изпревари ЦСКА. Червените са втори, но имат мач по-малко. Отборът на Милен Радуканов гостува на "Светкавица" в неделя. "Ботев" остава сред изпадащите с четири точки.