"Миньор" изпусна "Литекс" в Перник, "Черноморец" влезе в тройката

"Литекс" стигна до точката в Перник, но вече е четвърти в А група

© Архив

Миньор" (Перник) изпусна победата над шампиона "Литекс", който се добра до равенство 2:2 в ма от осмия кръг на А група.

Домакините изиграха отличен двубой, но резервата Тиаго Мирасема донесе точката за ловчанлии в 75-ата минута. Тя остави оранжевите на четвърто място във временното класиране, докато перничани са осми преди изиграването на останалите срещи от кръга.

"Литекс" откри резултата с гол на Георги Миланов в 16-ата минута и бързо се настроиха към очаквания за лесна победа. "Миньор" ги опроверга само за пет минути, като започна обрата си в края на първото полувреме.

Тогава Ивайло Стоянов се възползва от грешка в отбраната на гостите при центриране и изравни. В 50-ата минута Евертон Том даде преднина на жълто-черните в 50-ата минута, след като открадна топката от вратаря на "Литекс" Винисиус Баривиера.

"Миньор" продължи да създава повече положения от съперника си, но не успя да стигне до трето попадение. Крум Бибишков, който удари греда през първото полувреме, пропусна добър шанс да се разпише, а това направиха още Том и ветеранът Светослав Тодоров.

"Литекс" стигна до точката с попадение на влезналия в 58-ата минута Тирасема, който проби отдясно и вкара с удар от малък ъгъл. Шампионите вече имат 17 точки в актива си и остават на 5 зад временния лидер "Лудогорец".

Равенството на ловчанлии позволи на "Черноморец" да се изкачи до трета позиция в класирането. Бургазлии спечелиха морското дерби с "Черно море" с 2:0 във Варна и вече имат 18 точки.

Домакините бяха по-активни в началото на мача, но положенията се редяха пред техния вратар Илко Пиргов. В 14-ата минута Жужу беше изведен зад защитата на "моряците", излезе сам срещу Пиргов, но не успя да го преодолее.

Стражът на варненци имаше още няколко добри прояви, но в 31-ата минута бе безпомощен след удар с глава на Георги Андонов за 0:1. Две минути по-късно гостите можеха да удвоят аванса си, но изстрелът на Родриго Асис срещна гредата.

В 73-ата минута бразилецът се реваншира за пропуска си. Той се възползва от центриране в наказателното поле на домакините, при което Пиргов увисна и увеличи на 2:0 за "Черноморец". Така след силния си старт в първенството "Черно море" претърпя третата си загуба и остава седми с 13 точки.