"Барселона" и "Леванте" оглавяват класирането в Примера дивисион

Хуан Луис Моралес-Хуанлу се радва, след като е отбелязал победния гол за "Леванте" в Севиля

Шампионът "Барселона" изненадващо дели първото място в испанското футболно първенство с "Леванте" равен брой точки след изиграването на мачовете от шестия кръг.

Каталунците са начело само благодарение на по-добрата си голова разлика, въпреки че спечелиха трудно с 1:0 при гостуването на "Спортинг" (Хихон).

Единственото попадение за хората на Пеп Гуардиола дойде в 12-ата минута след изстрел на Адриано. Шави стреля към близката греда, но вратарят Хуан Пабло Колинас изби, но дебнещият наблизо Адриано се възползва от добавката.

Въпреки сравнително летаргичното си поведение на терена на "Ел Молинон" гостите успяха да удържат равенството. Това беше и първият им мач като гост от април, в който не допуснаха гол.

"Барселона" излезе без капитана Карлес Пуйол, който остана на резервната сакмейка заради проблем в ребрата от мача с БАТЕ.

Шест минути след попадението на Адриано Колинас спаси отбора си от второто попадение. Давид Вия пусна подаване към Тиаго, но вратарят показа страхотен рефлекс при шута от близко разстояние.

Второто полувреме премина скучно, с много нарушения и ненужни спирания на играта, с което двубоят доскуча на всички зрители. Въпреки това "Барселона" продължи да доминира в типичния си стил с много пасове.

В 77-ата минута гостите можеха окончателно да решат мача в своя полза, когато Давид Вия подаде на Лионел Меси, но аржентинецът не успя да реализира от близко разстояние.

Седем минути преди края съдията не зачете гол на "Барселона", когато Сейду Кейта търкулна топката към празната мрежа благодарение на пробива на Дани Алвеш. Страничният съдия обаче отсъди засада.

По-рано днес "Леванте" се наложи с 1:0 над "Бетис". Единственото попадение реализира Хуанлу в 33-ата минута и това попадение имаше стойност на временно първо място за отбора на "Леванте", който събра 14 точки.

Отборът от Валенсия записа четири поредни победи, и то срещу отбора, който спечели първите си четири мача през сезона. "Бетис" обаче вече записа две поредни загуби и изпусна челото в класирането.

"Знаем в кое първенство играем. Въпреки че феновете ни могат да празнуват мястото в класирането, в съблекалнята знаем, че просто се приближаваме с една стъпка към изпълнение на целта", заяви треньорът на "Леванте" Хосе Игнасио Мартинес. Целта е тимът да не изпадне.