Игуаин вкара хеттрик за победа на "Реал" (Мадрид) с 4:0 над "Еспаньол"

Гонсало Игуаин вкара три от четирите гола за "Реал" в Барселона

Аржентинският нападател Гонсало Игуаин реализира хеттрик за победата на "Реал" (Мадрид) с 4:0 като гост на "Еспаньол" в последна среща от седмия кръг на испанското първенство.

След този успех "Реал" дели трето място в класирането на точка след лидерите "Барселона" и "Леванте".

Още в третата минута звездата на мадридчани Кристиано Роналдо беше близо до гола, но негов удар беше избит в гредата от вратаря на "Еспаньол".

В 17-ата минута Роналдо изведе Гонсало Игуаин и аржентинецът с удар под гредата откри резултата. Кака можеше да удвои, но и вратарят на гостите Икер Касияс имаше работа. Той изби удари на Тиеви Бифума и Серхио Гарсия.

В средата на второто полувреме Игуаин отбеляза втория си гол след асистенция на Алваро Арбелоа и мощен удар в горния ъгъл на вратата. Словашкият национал Владимир Вайс можеше да намали изоставането на "Еспаньол" малко след това.

Резервата Хосе Мария Кайехон се разписа за 3:0 в 82-ата минута срещу бившия си отбор, а минута преди края Игуаин оформи своя хеттрик след грешка в защитата на "Еспаньол". Така барселонският тим записа първа домакинска загуба през сезона.