Григор Димитров излиза срещу Анди Родик в Шанхай

Григор Димитров има шанс да покаже какво може срещу Анди Родик <br />

Григор Димитров има шанс да покаже какво може срещу Анди Родик

Първата ракета на България Григор Димитров ще се изправи срещу бившият номер 1 в света Анди Родик във втори кръг турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 3.2 милиона долара.

20-годишният хасковлия стартира с победа, като надигра първата ракета на Турция Марсел Илхан в три сета - 2:6, 6:1, 6:4, за час и 44 минути игра. Димитров започна колебливо мача и набързо загуби първия сет с 2:6. След това българинът намери своя ритъм на игра и успя да обърне мача.

Поставения под номер 10 американец Анди Родик отстрани 6:2, 2:6, 6:2 тайванеца Йен-Хсун Лу. Този сезон Родик е преследван от физически проблеми и слаба форма, като загуби мястото си в топ 10 на света и в момента е 15-ти. Това не се беше случвало от 2006 г.
За последно Родик спечели титла през февруари на турнира в Мемфис (АТР 500), където победи Раонич на финала. Сега обаче определено е далеч от най-добрата си форма. Родик достигна до четвъртфинал на US Open, преди да отстъпи в три сета на финалиста Рафаел Надал. През миналата седмица в Пекин той записа поредно неубедително представяне, като отстъпи след с 4:6, 5:7 на 31-ия в света Кевин Андерсън. Нетипично за него Родик имаше проблеми най-вече с началния удар, който преди време беше основното му оръжие.

До този момент Григор е изиграл шест мача срещу тенисисти от топ 10 на света, но няма победа. Има спечелени по един сет срещу Надал, Монфис, Симон и Ферер, а преди седмица отстъпи с 4:5, 4:6 на Анди Мъри на четвъртфинала в Банкок.

С днешната си победа Григор Димитров, който тази седмица отстъпи с две места в ранглистата на АТП и се намира под №72, вече си осигури 21 300 долара от наградния фонд и 45 точки за ранглистата. При успех срещу Родик  ще спечели още 40 400 долара и 90 точки за ранглистата.