Аутсайдерът Венецуела победи Аржентина в световна квалификация

Играчите на Венецуела се радват след гола си зад гърба на Лионел Меси

© Ройтерс

Избори 2022

Аутсайдерът Венецуела победи изненадващо Аржентина с 1:0 във втория кръг от квалификациите за Световното първенство през 2014 г. в зона Южна Америка.

Домакините, които никога в историята не са се класирали за Мондиал, спечелиха първите си точки срещу двукратните световни шампиони след 19 квалификационни мача между двата тима.

Звездата на "гаучосите" Лионел Меси започна срещата като титуляр, но не успя да помогне на своя отбор да стигне до успеха или поне до равенството. Загубата за Аржентина е първа под ръководството на новия селекционер Алехандро Сабея и идва след категоричния успех над Чили с 4:1 в петък.

Единственото и победно попадение за Венецуела беше дело на централния защитник Фернандо Аморебиета, който в 61-ата минута вкара с глава след центриране на Хуан Аранго от корнер. Резултатът можеше да бъде и по-изразителен в полза на домакините, но вратарят на Аржентина Мариано Андухар спаси тима си от нов гол.

В друга квалификационна среща Уругвай оглави еднолично класирането след втория кръг в Южна Америка след равенство 1:1 с Парагвай. Въпреки че изпуснаха победата в самия край, шампионите от Копа Америка остават единственият отбор с 4 точки в актива си.

Диего Форлан откри резултата за Уругвай в 67-ата минута с рекордния си 32-и гол с националната фланелка. Парагвайците стигнаха до точката с попадение на Ричард Ортис в добавеното време на мача.

Колумбия откри квалификационната си кампания с победа с 2:1 като гост на Боливия. Успехът може да се окаже много ценен, тъй като гостуващите отбори изпитват сериозни трудности в боливийската столица Ла Пас заради разредения въздух на 4000 метра надморска височина в Андите. Влезлият като резерва нападател на "Атлетико" (Мадрид) Радамел Фалкао донесе трите точки за Колумбия с победен гол в последната минута на мача.