Женските отбори по футбол на България и Македония завършиха 4:4 в контрола

Българските националки се готвят за следващите си мачове от европейските квалификации

Българският национален отбор по футбол за жени направи зрелищно 4:4 с Македония в приятелска среща. На стадион "Христо Ботев" в Благоевград двата състава направиха шоу с доста обрати в резултата.

Македония поведе с 2:0 още до 21-ата минута с попаденията на Анета Георгиевска (9') и Гентяна Рочи (21') след грешки на българския отбор. Още през първото полувреме домакините успяха да стигнат до пълен обрат за 3:2. С два гола на Лиляна Костова в 22-ата и 33-ата минути и един на Валентина Господинова в 27-ата България поведе.

Превъзходството на състава, воден от Валентин Чакъров, продължи и в началото на втората част. Националките стигнаха до четвърти гол чрез капитана си Силвия Радойска в 49-ата минута.

България остана с човек по-малко след изгонването на Николета Войскова в 79-ата минута. Македонките се възползваха и успяха да изравнят с попаденията на Рочи в 83-ата и на Таня Митревска от фаул в третата минута на продължението.

Двата отбора, които се подготвят за европейските квалификации, ще играят отново в четвъртък от 15.00 часа в Благоевград. Следващата събота България среща Северна Ирландия, а на 27 октомври приема Унгария в Ловеч. Другите отбори в групата са Белгия, Исландия и Норвегия. В първия си мач от квалификациите България загуби с 0:6 от Исландия като гост.