"Лацио" победи с 2:1 "Рома" с гол в 93-ата минута

Германският нападател Мирослав Клозе отбеляза победния гол след отлично подаване на Франселино Матусалем в продължението<br />

Футболистите на "Лацио" спечелиха римското дерби, като победиха с 2:1 "Рома". "Орлите" направиха обрат, като в герой се превърна Мирослав Клозе. Германецът вкара решителното попадение в 93-ата минута.

Дебютът на Луис Енрике начело на "вълците" в дербито започна отлично. "Рома" поведе още в петата минута. След продължителни подавания и опити за изчистване от двете страни топката стигна до Миралем Пянич. Босненецът изведе отлично Пабло Даниел Освалдо сам срещу Федерико Маркети и аржентинският нападател вкара.

Символичните гости успяха да задържат преднината си до 51-ата минута. Тогава Симон Кяер направи нарушение в наказателното поле и беше изгонен. "Лацио" се възползва от положението и Андерсон Ернандес изравни от дузпата.

Срещата вървеше към равенство, когато Франселино Матусалем с отлично отиграване с едно докосване прехвърли защитата на "Рома". Топката попадна точно на крака на Клозе, който отблизо отбеляза победния гол.

Срещата спокойно може да бъде определена като голов спектакъл с оглед на останалите резултати от деня в Серия А. Пет от шестте неделни срещи, играни по-рано, завършиха 0:0. В единствения мач с голове "Болоня" спечели с 2:0 срещу "Новара" като гост.

С трите точки от победата си "Лацио" вече има 11 и излезе на четвъртото място. "Рома" остана 12-и с осем,а начело с по 12 са "Ювентус" и "Удинезе".