"Барселона" се измъчи срещу "Гранада" за 1:0

Шави вкара единственото попадение в 33-ата минута от пряк свободен удар

Барселона" записа трудна победа с 1:0 срещу новака "Гранада" и оглави временното класиране в Ла Лига преди изиграването на останалите двубои от 10-ия кръг.

Каталунците играха с човек повече след 53-ата минута, но въпреки това отбелязаха само един гол и създадоха малко голови положения. Единственото попадение в мача отбеляза капитанът Шави Ернандес, който изпълни перфектно пряк свободен удар в 33-ата минута.

Двубоят започна трудно за каталунците, които не успяваха да комбинират добре в първите минути. Футболистите на Хосеп Гуардиола създадоха първата си сериозна атака едва в 13-ата минута, като след продължително разиграване топката стигна до Лионел Меси, който отправи диагонален удар в аут.

Девет минути по-късно Даниел Алвеш центрира към Педро, но неговият изстрел с глава също беше неточен. В 33-ата минута "Барселона" успя да поведе в резултат. Шави изпълни страхотно пряк свободен удар и не остави никакви шансове на вратаря Роберто Фернандес.

През второто полувреме каталунците отново не впечатлиха с играта си. В 48-ата минута Фабрегас отправи далечен удар право в ръцете на Фернандес. Пет минути по-късно "Гранада" остана с човек по-малко на терена, след като Хайме Ромеро Гомес получи втори жълт картон за нарушение срещу Максуел.

В 59-ата минута "Барселона" беше близо до втори гол след груба грешка на Фернандес. Той подари топката на Давид Вия, който подаде към Меси. Аржентинецът прехвърли вратаря на "Гранада", но Диего Майнс изби от голлинията.

В последните секунди на срещата домакините останаха с девет души, след като и Даниел Бенитес получи втори жълт картон. През целия двубой новаците в Ла Лига почти не затрудниха своя съперник и макар и трудно "Барселона" стигна до заслужен успех. С тази победа каталунците събраха 21 точки и оглавиха временното класиране в Ла Лига, като имат точка преднина пред "Леванте" и две пред "Реал" (Мадрид).