Валери Божинов се контузи при загубата от "Васлуй" в Лига Европа

Матиас Фернандес (вляво) от "Спортинг" в спор за топката с Милош Павлович

Нападателят на "Спортинг" Валери Божинов се контузи при загубата на неговия тим от "Васлуй" с 0:1 в мач от група D на Лига Европа.

Българинът започна като титуляр, но получи разтежение на коремен мускул и бе заменен принудително на почивката. Цял мач за победителите игра Живко Миланов, който се представи добре в защита и се включваше в нападението на своя тим, а в края на мача получи жълт картон.

Победното попадение за домакините бе дело на Денис Змеу, разписал се след корнер и разбъркване в наказателното поле на португалците. Малко преди края на полувремето пред Божинов се откри възможност да изравни резултата, но ударът му не бе достатъчно точен.

След почивката "Спортинг" опита да стигне до точката, но така и не успя да оползотвори създадените положения. С допуснатата загуба португалците пропуснаха възможността да се класират предсрочно за фазата на директните елиминации в Лига Европа.

Тимът, който досега нямаше загуба в турнира, остава начело във временното класиране с 9 точки. "Васлуй" е втори с 5 т., колкото има и "Лацио". "Орлите" също взеха домакинска победа с 1:0 над "Цюрих" след попадение на Кристиан Броки в 62-ата минута. Швейцарците са последни в подреждането с 2 точки.