Джокович достигна леко четвъртфиналите в Базел

Джокович стигна до победата за едва 55 минути

Световният номер 1 Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Базел с награден фонд 1.85 милиона евро. Шампионът от 2009 г. и водач в основната схема не срещна никакви трудности срещу квалификанта Лукаш Кубот и го победи с 6:1, 6:2.

Турнирът е първи за сърбина след шестседмично отсъствие от корта заради контузия в гърба. В първия си мач в Базел той записа много труден успех срещу белгиеца Ксавие Малис, но срещу Кубот се нуждаеше от едва 55 минути за победата.

"Страхотно е да играя отново. Срещу Малис започнах добре, но после имах много спадове в играта и допусках доста непредизвикани грешки. Но това беше очаквано, защото не бях играл шест седмици. Това беше може би най-сериозната контузия в кариерата ми. Днес нещата стояха по друг начин. Чувствах се добре на корта и изпитвах удоволствие от играта си", сподели след победата Джокович.

Световният номер 1 записа осем аса и спечели 81% от точките при свой първи сервис срещу 64-ия в света поляк. Той реализира четири пробива и даде само три гейма на своя съперник. В следващия кръг Джокович ще срещне Маркос Багдатис от Кипър.

Сърбинът продължава с изключителната си серия през 2011 г. Той има вече 66 победи и само 3 загуби, като спечели 10 от общо 28-те си титли именно през този сезон. В турнирите на твърди кортове през годината има 42 победи и 2 загуби, а в Базел е допуснал едно поражение от общо 12 мача.