Аржентина постигна трудна победа над Колумбия

Меси (вляво) вкара първия гол във вратата на Колумбия

Аржентина направи важен обрат при гостуването си на Колумбия и спечели с 2:1 срещата от световните квалификации в зона Южна Америка.

Домакините откриха резултата в края на първото полувреме след автогол на полузащитника на "Барселона" Хавиер Масчерано, но попадения на Лионел Меси и Серхио Агуеро осигуриха трите точки за гаучосите.

Въпреки изключително горещото време, при което се проведе двубоя, двата отбора играха на много високо темпо и зарадваха неутралните привърженици на футбола.

Домакините имаха предимство в началните минути и най-доброто положение за откриване на резултата се откри пред Джеймс Родригес, но изстрелът на халфа на "Херта" в 18-ата минута бе спасен от стража на гостите Серхио Ромеро.

Последваха нови силни моменти за "Лос Каферетос", които въпреки че бяха без звездите си в нападание Радамер Фалкао и Фреди Гуарин, продължиха да създават опастности чрез Адриан Рамос и Пабло Армеро. Логичното се случи в самия край на първото полувреме, когато след изстрел от фаул на Дорлан Пабон топката рикошира в Хавиер Масчерано и попадна в мрежата на Серхио Ромеро.

С началото на второто полувреме футболистите на Аржентина заиграха далеч по-атакуващо и положенията пред вратата на колумбийците не закъсняха. Капитанът на "гаучосите" Лионел Меси бе в основата на всичко по-интересно и именно звездата на "Барселона" изравни резултата в 61-ата минута.

Попадението вдъхна увереност на "албиселесте" и играчите на Алехандро Сабея продължиха да атакуват. Гонсало Игуаин и отново Меси бяха близо до втори гол, но вратарят на домакините Давид Оспина спаси техните удари.

Победата за "гаучосите" донесе късен гол на резервата Серхио Агуеро. Нападателят на "Манчестър сити" успя да направи добавка след отразен удар на Игуаин и донесе втори успех в световните квалификации за Аржентина.

Отборът вече има седем точки и заема втора позиция в класирането. Лидер в зона Южна Америка е Угувай със същия точков актив, но са изиграли мач по-малко. В други световни квалификации Чили победи Парагвай с 2:0, Еквадор се наложи над Перу със същия резултат, а Венецуела надделя над Боливия с 1:0.