ЦСКА стигна пестеливо осминафиналите за Купата след 1:0 над "Славия"

Жуниор Мораеш бележи единствения гол във вратата на "Славия"

© Красимир Юскеселиев

Носителят на Купата на България ЦСКА започна успешно защитата на своята титла. Футболистите на Димитър Пенев записаха минимален успех с 1:0 срещу финалиста в турнира "Славия". Единственото попадение реализира Жуниор Мораеш в 19-ата минута.

Двата отбор предложиха скучен двубой, като освен попадения липсваха добри атаки, а положенията за гол бяха много малко. Димитър Пенев даде шанс предимно на футболисти, които по-рядко попадат в стартовия състав.

Той остави на резервната скамейка голмайстора на А група Янис Зику и Костадин Стоянов, а по различни причини извън групата останаха Мишел Платини, Райс М'Боли и Борис Галчев. Треньорът на "Славия "Мартин Кушев пък излезе с най-доброто, с което разполага.

Началните минути преминаха без интересни ситуации, като двата отбора се опитваха предимно чрез центрирания да пробият отбраната на съперника. Така се стигна до 19-ата минута, когато Жунуор Мораеш се възползва от груба грешка в защитата на "Славия".

Даниел Златков сбърка при изнасянето, бразилският нападател успя да му отнеме топката и без проблем преодоля вратаря Емил Петров след точен удар с десния крак. Цели 20 минути бяха необходими, преди един от двата отбора да създаде ново опасно положения.

Грешникът Златков стреля с глава след корнер, но ударът му беше избит от Румен Трифонов пред голлинията. Три минути по-късно Жуниор опита далечен изстрел, но топката премина над вратата зад Макенджиев.

Пробивите на Грегъри Нелсън рядко се получаваха в този мач

На полувремето останалия на пейката Костадин Стоянов призова играчите на ЦСКА и "Славия" да "се раздвижат, за да не замръзнат на терена" поради ниските температури, но това така и не се случи.

В 57-ата минута Тодор Янчев пропусна отлична възможност да реши мача в полза на своя отбор. Той беше изведен отлично от Мораеш, но реши да прехвърля технично Петров и прати топката над вратата.

"Славия" също имаше няколко шанса да изравни, но те бяха пропилени от Живко Желев. В 70-ата минута той стреля отблизо, но Макенджиев спаси. Четири минути по-късно отново централния бранител се озова на добра позиция в наказателното поле на ЦСКА, но не намери вратата.

Най-чистата възможност за белите се откри в третата минута на добавеното време, но отново Желев пропусна. Той стреля изключително слабо с глава от границата на вратарското поле и за Макенджиев не беше проблем да улови топката.