"Ювентус" измъкна 3:3 от "Наполи" и остава непобеден

Симоне Пепе (вляво) отбелязва изравнителния гол за "Ювентус"

Лидерът в Серия А "Ювентус" измъкна драматично равенство 3:3 като гост на "Наполи" в отложен мач от 11-ия кръг и остава без загуба от началото на сезона.

В началото на мача домакините изпуснаха дузпа, но до почивката вече водеха с 2:0, а в средата на второто полувреме имаха аванс от 3:1. "Бианконерите" се добраха до точката с два гола за седем минути и вече имат аванс от две пред "Милан" във временното класиране.

"Ювентус" първи имаше възможност да открие резултата, но ударите на Симоне Пепе и Марко Вучинич бяха спасени от вратаря Морган де Санктис. В една от атаките на "Наполи" Андреа Пирло фаулира Езекиел Лавеци в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Марек Хамшик се зае с изпълнението и вкара, но не уцели вратата при повторението, отсъдено заради навлязъл предварително в наказателното поле футболист.

Нападателят се реваншира за пропуска няколко минути по-късно, когато с глава забоде топката във вратата на "Ювентус" след засечено центриране от фаул. Домакините продължиха да търсят второ попадение и преди почивката стигнаха до него. При едно от разбъркванията в наказателното поле на черно-белите топката попадна в Горан Пандев и той покачи за 2:0.

Гостите започнаха вихрено второто полувреме и след само три минути игра намалиха резултата чрез Алесандро Матри. Нападателят на "Ювентус" реализира за втори път в следващата атака на своя тим, но попадението му беше отменено заради засада.

Марек Хамшик се радва на попадението си (вдяно)

Въпреки импулса в играта на "бианконерите", "Наполи" си върна преднината от два гола. Пандев се разписа за втори път с красиво воле и направи резултата 3:1 в 68-ата минута. Авансът на домакините се запази само четири минути, когато Марсело Естигарибия остана сам срещу вратаря Де Санктис и го преодоля за 2:3.

"Ювентус" се впусна с всички сили в преследване на равенството и след сериозни пропуски на Вучинич и Джорджо Киелини, Симоне Пепе вкара за крайното 3:3. В оставащите десетина минути до последния съдийски сигнал не последваха нови голове, а в игра влезе нападателят Алесандро дел Пиеро, който записа мач номер 700 в своята кариера.

Тимът от Торино остава без загуба в първите 12 кръга за сезона и постига такава серия за първи път от 2002 г. С равенството "Ювентус" увеличи актива си в челото на таблицата до 26 точки. Вторият "Милан" е с две по-малко, а "Наполи" е на шесто място със 17 точки.