"Левски" стигна четвъртфиналите за Купата след 3:0 над "Етър"

Николай Костов продължава успешната си серия начело на "Левски"

© Красимир Юскеселиев

Левски" победи втородизвизионния "Етър" с 3:0 и се класира за четвъртфиналите за Купата на България.

След разочароващо първо полувреме, сините подобриха играта си през втората част и заслужено стигнаха до успеха с две попадения на Иван Цветков и едно на Даниел Димов.

Пред 10 хиляди зрители на стадион "Ивайло" главният съдия Антон Генов даде първия сигнал за последен път в своята кариера. Най-добрият български рефер в последните 10 години навърши 45 години преди месец.

Той остава като реферът с най-много мачове в А група, а върхът в неговата кариера са три сезон сред топ 50 на най-добрите съдии в Европа.

"Левски" се представи неубедително през първото полувреме, като дори позволи на съперника да вземе инициативата в мача. Домакините обаче показаха слаба игра в нападение и не успяха да затруднят Пламен Илиев.

Един от най-активните в състава на "Етър" - Стойчо Младенов, се контузи в 25-ата минута и напусна терена. След него и нападателят Патрик Самба беше заменен принудително и това спря устрема на втородивизионния тим.

Треньорът на "Левски" Николай Костов извади от игра още преди почивката разочаровалия Тони Калво и на негово място пусна Тодор Христов.

През сините показаха коренно различна игра и резултатът не закъсня. В 49-ата минута Иван Цветков откри резултата с глава след центриране от ъглов удар. Това беше втори пореден гол за нападателя в турнира, след като той донесе победата с 1:0 над "Банско".

Седем минути по-късно Цветков можеше да вкара втори гол, но вратарят на "Етър" Цветомир Цанков изби удара му, а в последстви топката беше изчистена от голлинията от Йвайло Русев.

Малко след това домакините имаха страхотна възможност да се върнат в мача след грешка на Сержиньо Грийн, но резервата Ивайло Димитров стреля в Пламен Илиев, останал сам срещу него.

В 61-ата минута удар на Владимир Гаджев с левия крак срещна гредата след хубава атака и подаване на Дарко Тасевски. Все пак "Левски" стигна до втори гол чрез Даниел Димов, който вкара с глава в 78-ата минута.

В добавеното време Цветков отбеляза втория си гол в мача след силен изстрел от границата на накзателното поле. Преди това играч на "Етър" отново беше оставен сам срещу Илиев, но се забави много и върналият се Мюлдер изби топката.