"Барселона" разгроми "Леванте" с 5:0 седмица преди "Ел Класико"

Фабрегас отбеляза два гола за категоричния успех

Барселона" надигра категорично гостуващия "Леванте" с 5:0 и скъсиха разликата до лидера "Реал" (Мадрид) седмица преди "Ел Класико". "Каталунците" обаче изиграха един мач повече заради предстоящото Световно клубно първенство.

Франсеск Фабрегас реализира два гола за успеха на "блаугранас", а по едно попадение добавиха младата надежда на домакините Исаак Куенка, Лионел Меси и Алексис Санчес.

"Барселона" започна вихрено двубоя и откри резултата още с първата си по-опасна атака. Меси комбинира с Фабрегас и испанският халф отбеляза красиво попадение с далечен изстрел.

В минутите след гола се откриха две възможности и за Меси, но ударите на аржентинеца бяха парирани от стража на "Леванте" Густаво Мунуа. В 33-ата минута Фабрегас отбеляза второто си попадение в срещата след центриране на Шави от свободен удар.

Двубоят беше решен с трети гол още преди почивката, като негов автор стана младият нападател на "Барселона" Исаак Куенка.

Развоят на събитията на терена не се промени и през втората част на срещата. Единствената по-сериозна опасност пред вратата на Виктор Валдес дойде в 54-ата минута, но ударът с глава на Асиер дел Орно бе спасен от стража на домакините.

В ответната атака звездата на "Барселона" Лионел Меси реализира 17-ото си попадение за сезона и покачи резултата на 4:0. Крайното  5:0 оформи чилиецът Алексис Санчес, чийто удар рикушира в тялото на бранител на "Леванте" и не остави шансове на Мунуа.

До края на срещата "Барселона" отбеляза още един гол чрез Андрес Иниеста, но попадението бе отменено заради несъществуваща засада.

Следващата събота предстои "Ел Класико", а мадридчани ще са домакин на двубоя.