"Удинезе" победи драматично "Интер" с 1:0 като гост

Джанпаоло Пацини се подхлъзна при изпълнението на дузпата и прати топката над гредата<br />

Удинезе" победи "Интер" с 1:0 като гост в драматичен двубой с два червени картона и две пропуснати дузпи в края на редовното време.

С изстрадания успех тимът от Удине се изравни с "Милан" на върха във временното класиране на италианската Серия А преди края на 13-ия кръг. Двата отбора имат по 27 точки, но третият - "Ювентус", е с 26 и в неделя ще домакинства на предпоследния "Чезена".

Преди почивката играта беше равностойна, като домакините бяха по-близо до попадение. Най-доброто положение се откри пред Тиаго Мота, но той не успя да преодолее Самир Ханданович, след като беше изведен в добра позиция от Диего Милито в средата на първата част.

През второто полувреме "Удинезе" беше по-активният отбор и заслужено поведе в резултата в 73-ата минута. Тогава чилиецът Маурисио Исла се възползва от пас на Антонио Флоро Флорес и прати топката в мрежата на "нерадзурите".

В 86-ата минута гостите получиха шанс да решат всичко в срещата. Капитанът на "Интер" Хавиер Санети повали Куаду Асамоа в наказателното поле, получи втори жълт и съответно червен картон. Ударът на Антонио ди Натале от бялата точка обаче беше спасен от вратаря Жулио Сезар.

Драмата продължи и минута преди края домакините също получиха право да изпълнят дузпа, след като Милито беше фаулиран от Дамиано Феронети. За нарушението в наказателното поле той беше санкциониран с втори жълт картон и напусна терена. При изпълнението Джанпаоло Пацини се подхлъзна и прати топката над гредата. Така "нерадзурите" допуснаха шеста загуба в 12 мача от началото на сезона в калчото и заемат 15-о място с 14 точки.

В друг изтеглен мач от кръга "Наполи" победи последния в класирането "Лече" с 4:2 на "Сан Паоло" и се изкачи на пето място с 20 точки. Нападателят на домакините Езекиел Лавеци откри резултата в 26-ата минута. Аржентинецът беше изведен по дясното крило от Андреа Досена, преодоля Масимо Одо, навлезе в наказателното поле и простреля вратаря Масимилиано Бенаси.

Единсон Кавани удвои седем минути по-късно след пас на Горан Пандев, а Блерим Джемаили направи резултата класически три минути преди почивката с удар от границата на наказателното поле.

Колумбиецът Луис Муриел намали в 54-ата минута, но Кавани се възползва от отлична асистенция на Лавеци и вкара отблизо втория си гол в мача за 4:1 в 82-ата минута. Даниеле Корвия оформи крайния резултат в четвъртата минута на даденото от съдията продължение. "Лече" допусна трета поредна загуба и остава на последно място с 8 точки.