"Ювентус" се върна на върха в Серия А след драматично 1:1 с "Рома"

Клаудио Маркизио (вдясно) в единоборство с Франческо Тоти от "Рома"

Футболистите на "Ювентус" си върнаха първата позиция в Серия А след оспорвано равенство 1:1 с "Рома", в което и двата тима могат да съжаляват за изпуснатата победа.

Домакините от Рим поведоха още в шестата минута с гол на Даниеле де Роси, а Джорджо Киелини възстанови статуквото след още час игра. "Вълците" имаха идеалната възможност да стигнат до успеха, но капитанът Франческо Тоти изпусна дузпа две минути след изравнителното попадение.

"Рома" влезе отлично в мача и откри резултата срещу фаворита едва в шестата минута. Тогава Тоти изпълни ъглов удар и Де Роси реализира при последвалото разбъркване пред вратата на "Ювентус". Тимът от Торино веднага опита да върне попадението, но стигна само до пропуски на Симоне Пепе, Марсело Естигарибия и Артуро Видал.

Гостите продължиха да имат териториален превес и през второто полувреме, който отново не даваше желания резултат. Той беше постигнат чак в 61-ата минута, когато Киелини прехвърли с глава излезналия неразчетено вратар на "Рома" Мартен Стекеленбург и изравни за 1:1.

Джанлуиджи Буфон спасява дузпата на Франческо Тоти

Веднага след това римляните получиха шанс да излязат отново напред заради нарушението на Видал срещу Фабио Симплисио в наказателното поле на "бианконерите" и отсъдената дузпа. Капитанът Тоти се нагърби с изпълнението, но Джанлуиджи Буфон реагира отлично и спаси наказателния удар.

До края на мача и двата отбора непрестанно си разменяха атаки, но защитниците се намесваха навреме или липсваше точния завършващ удар. Вратарите Буфон и Стекеленбург също трябваше да реагират, като по веднъж изпреварваха противниковите нападатели, останали сами срещу тях. Двамата все пак съумяха да запазят резултата непроменен и "Рома" и "Ювентус" чуха последния съдийски сигнал при 1:1.

Равенството позволи на "Старата госпожа" да си върне лидерската позиция във временното класиране, макар и да има равен актив с втория "Удинезе". Двата тима са с по 30 точки и две пред "Милан" и "Лацио".