• БСП:25
  • ДБ:20
  • БВ:12
39.4%активност

Източник: Резултатът, активността и мандатите са от ЦИК при 100% обработени протоколи

Феноменален Раул доближи "Шалке" на три точки от върха

Раул отбеляза хеттрик за победата с 5:0 над "Вердер"

Благодарение на невероятна игра на Раул Гонсалес "Шалке" разби с 5:0 "Вердер" в дербито от последния 17-и кръг на есенния полусезон в Първа бундеслига. Победата изкачи на трета позиция тима от Гелзенкирхен, който отстъпва само по голова разлика на "Борусия" (Дортмунд) и изостава на три точки от лидера "Байерн".

Легендата на "Реал" (Мадрид) и Испания отбеляза първите три гол в мача, а Кирякос Пападопулос и Клаас-Ян Хунтелаар направиха унизителна загубата на бременци. Освен с попаденията Раул се отличи с изключително силна игра. Той зае позицията на плеймейкър, като действаше зад Хунтелаар и 21-годишния Теему Пуки, който също остави добри впечатления.

Раул често поемаше топката в центъра на терена, увличаше по няколко играчи на съперника около себе си и с технични подавания откриваше пространства за своите съотборници. Всички продължителни атаки също преминаваха през испанския нападател, който почти не грешеше в разиграванията.

Раул осигури комфортна преднина на "Шалке" още до 20-ата минута. В 16-ата минута Хосе Хурадо изпълни ъглов удар, но изстрелът на Хунтелаар срещна гредата. Тим Вийзе се опита да изчисти отбитата топка, но вместо това я подари на бившия нападател на "Реал" и той без проблем откри резултата.

Четири минути по-късно отлична атака преминала през Кристиан Фукс и Хунтелаар намери на чиста позиция Раул и той удвои резултата. При попадението обаче останаха съмнения за засада.

С играта си "Шалке" показа, че има сили да се бори за шампионската титла

В началото на второто полувреме "Вердер" имаше отлична възможност да се върне в мача. След добър пробив на Налдо топката достигна до Маркус Розенберг, но от чиста позиция той стреля право във вратаря Ларс Унерстал.

В 63-ата минута Раул оформи своя хеттрик. Той намери от дълбочина по лявото крило Хукс, който центрира в наказателното поле, а включилият се от втора позиция Раул изненада отбраната на "Вердер" и от трудна позиция прати топката с глава в горния ляв ъгъл на Тим Вийзе.

Оттук до края на мача "Шалке" правеше каквото си поиска с отбраната на съперника. В 67-ата минута централният защитник Пападопулос се разписа с глава след центриране на Хурадо. В следващата атака Хунтелаар отбеляза пети гол, но той правилно беше отменен заради засада.

Все пак холандският национал се разписа в 70-ата минута. Маркьо Хьогер асистира на Хунтелаар, който нахлу в наказателното поле и прати топката за пети път в мрежата на Вийзе. До края на мача "Шалке" продължи да играе на високо ниво и бързите атаки с едно докосване можеха да доведат до нови попадения във вратата на "Вердер".

Направилите силен мач Пуки, Хурадо и Хунтелаар бяха заменени през второто полувреме, докато Раул изигра пълни 90 минути и забавляваше феновете с красиви отигравания до последния съдийски сигнал.

По-рано днес "Борусия" (Дортмунд) разби с 4:1 като гост "Фрайбург" и си гарантира второто място след първия полусезон. Два гола за победата вкара Роберт Левандовски, а по едно попадение добавиха Гюндоган и Гроскройц.