"Ню Йорк никс" спечели първия мач за сезона в НБА

Раджон Рондо се опитва да реализира през защитата на Тайсън Чандлър от "Ню Йорк"

Ню Йорк никс" положи началото на новия сезон в Националната баскетболна асоциация (НБА), като се наложи със 106:104 в домакинството на "Бостън селтикс".

Определян като един от скритите фаворити в Източната конференция на НБА, "Никс" измъкна драматично победата в "Медисън скуеър гардън". В герой за домакините се превърна Кармело Антъни с 37 точки и осем борби, а Амаре Студамайър добави 21 точки.

Антъни вкара решителните две точки от наказателен удар 16 секунди преди края, а тимът му успя да се защити в последвалите атаки на "Бостън".

В средата на мача нищо не предполагаше подобен нервен завършек, тъй като "Ню Йорк" водеше със 17 точки на почивката. В четвъртата част авансът беше 10 точки, за да се стигне до интригуващия завършек. Кевин Гарнет пропусна последната стрелба за "Бостън" със сирената.

Раджон Рондо направи страхотен мач и завърши като най-добър реализатор за "келтите", които не можеха да разчитат в този мач на Пол Пиърс. Усилията на Рондо доведоха до 31 точки и 13 асистенции, но не и до успех. Рей Алън и Брандън Бас добавиха по 20 точки.