"Тренто" загуби от отбора на Силвано Пранди и отстъпи първото място в Италия

Волейболистите на "Тренто" отстъпиха първото място в италианското първенство

© CEV

Воденият от Радостин Стойчев "Итас Диатек" (Тренто) отстъпи първото място във волейболното първенство на Италия след поражение от тима на бившия национален селекционер Силвано Пранди. "Тренто" падна с 1:3  (23:25, 22:25, 25:20, 24:26) при гостуването на "Андреоли" (Латина).

Българският национал Матей Казийски беше най-резултатен за гостите с 21 точки, а Цветан Соколов игра като титуляр в първите два гейма, а в четвъртия влезе като резерва и завърши само с три точки.

В класирането "Итас Диатек" и "Лубе Банка" (Мачерата) имат по 32 точки, но отборът от Мачерата има една победа повече.

В друга среща от кръга "Копра Елиор" (Пиаченца) загуби като гост с 2:3 (25:15, 23:25, 25:18, 19:25, 9:15) от "Сан Джустино". Разпределителят на "вълците" Андрей Жеков реализира шест точки.

Най-резултатни за "Копра Елиор" отново бяха диагоналът Владимир Николов с 16 точки и Христо Златанов с 15. Техният съотборник Николай Пенчев влезе като резерва само в четвъртия гейм.

"Тоно Калипо" (Вибо Валентия), където играе Николай Николов, загуби у дома от "Акуа Парадизо" (Монца) с 0:3 (20:25, 23:25, 18:25). Българският център изигра мача като титуляр и завърши с четири точки.