Кобе Брайънт изведе "Лейкърс" до шеста поредна домакинска победа

Брайънт (вдясно) бе най-резултатен с 26 точки, а Пау Гасол (в центъра) взе 15 борби и вкара 13 точки

Лос Анджелис лейкърс" победи "Мемфис гризлис" с 90:82 и постигна шеста поредна домакинска победа от началото на сезона в НБА.

Кобе Брайънт бе най-резултатният баскетболист на полето с 26 точки, като добави и 9 асистенции. Той вкара 11 от 22 опита от игра и за трети път през сезон бе с над 50% в стрелбата.

Срещата ще бъде запомнена най-вече с 27-те отборни грешки, които направиха баскетболистите на "Лейкърс". Това е рекордно голям брой за тима след 8 декември 1994 г., когато те направиха 28. Четирима от титулярите днес направиха повече от четири грешки, като само Гасол завърши с една.

Именно грешките позволиха на "Мемфис" да остане близо до съперника си и да получи шанс за обрат в последната четвърт. "Гризлитата" вкара общо 26 точки от бързи атаки след грешки на "Лейкърс".

"Ако има нещо разочароващо от днешния мач, то това са 27-те грешки. Това бяха евтини грешки, които доведоха до много бързи атаки", заяви след мача треньорът на "Лейкърс" Майк Браун.

Все пак грешките бяха неутрализирани от превъзходството в борбата под коша - "езерняците" взеха общо 53 борби (40 в защита), като трима от стартовата петица преминаха границата от 10 борби. Пау Гасол и Андрю Байнъм взеха по 15, а Мат Барнс добави 10.

Освен това четирима от титулярната петица вкараха над десет точки - Байнъм и Мат Барнс завършиха с по 15, Гасол вкара 13, а Стив Блейк добави 13 от пейката.

В същото време "Мемфис" взеха 34 борби, като единствено Марк Гасоу взе 11 и бе с двуцифрен актив. Той обаче bе безпомощен срещи своя брат Пау и Байнъм и не успя да отбележи нито един кош от игра, като завърши с 2 точки от наказателната линия.

Най-резултатен за гостите бе Руди Гей с 19 точки, а Марийс Спейтс (17 точки), О Джей Майо (15) и Куинси Пондекстър (14)  се включиха с по над десет от пейката. Именно резервите на "гризлитата" бяха на път да обърнат мача в последната четвърт.

Благодарение на добрата игра на Брайънт в началото "Лейкърс" натрупа добра преднина в първата четвърт. Той вкара 11 точки и направи 4 асистенции в първите 12 минути, а след тройка на Гасоу 3.2 секунди преди сирената резултатът бе оформен на 31:22.

"Езерняците" отвориха преднина от 14 точки през втората част, но тя бе стопена до десет на полувремето (56:46), благодарение на добрата игра на Спейтс, а след първите 36 минути отново бе същата - 78:68.

В началото на последната четвърт "Мемфис" вкара шест поредни точки и се доближи само на четири от "Лейкърс", но след два поредни коша на Мат Барнс и два на Брайънт домакините удържаха преднината си и спечелиха шеста победа за сезона.

"Езерняците" заемат седмо място в западната конференция с шест успеха и четири поражения, като все още нямат победа в трите си досегашни гостувания. Засега "Мемфис" остава извън зоната за плейофите с 3 победи и 5 загуби.

В дербито на западната конференция лидерът "Оклахома сити тъндър" победи "Сан Антонио спърс" със 108:96 и спечели осма победа в десетия си мача от началото на сезона. Кевин Дюрант бе най-резултатен за победители с 21 точки.