"Манчестър сити" победи трудно "Уигън" и си върна аванса в челото

Головият удар с глава на Един Джеко (в червено-черен екип)

Лидерът във Висшата лига "Манчестър сити" победи трудно с 1:0 последния "Уигън" и си върна аванса от 3 точки пред втория "Манчестър юнайтед".

Единственият гол за "гражданите" реализира нападателят Един Джеко в 22-ата минута, но с играта си до края на двубоя тимът остави съмнение, че може да загуби точки при гостуването.

Част от колебливата игра на небесносините може да бъде оправдана с липсата на наказания Венсан Компани, контузените Майка Ричардс и Марио Балотели, както и отсъстващите заради ангажименти към националния отбор на Кот д'Ивоар братя Коло и Яя Туре.

"Уигън" създаде първото по-опасно положение в мача, но разбъркването в наказателното поле на "Сити" не доведе до гол. Гостите отвърнаха с два пропуска на Джеко и Стефан Савич. Босненецът все пак откри резултата в 22-ата минута при втория си удар с глава, когато засече центриране от фаул.

До края на полувремето "Уигън" изравни играта и създаде две добри положения за гол, но първия път вратарят на "гражданите" Джо Харт отрази, а след това изстрел на нападателя Виктор Моузес не попадна в целта.

Домакините пренесоха добрата си игра и след почивката, а с нея и липсата на точен завършващ удар. Най-добрата възможност в мача за "Уигън" се откри пред Бен Уотсън. Той беше изведен сам срещу Харт, но не успя да го преодолее и резултатът остана непроменен.

Тимът от Манчестър също търсеше ново попадение, като последователно Джеко, Давид Силва и Серхио Агуеро не съумяха да се справят с отличното представяне на вратаря Али ал Хабси.

С постигната победа "гражданите" вече имат 51 точки в актива си и след 21-ия кръг запазват преднината си от 3 спрямо "Манчестър юнайтед". Загубата не позволи на "Уигън" да се отлепи от дъното и остава последен с 15 точки.