"Наполи" изхвърли "Интер" от Купата на Италия

Кавани (вторият отляво надясно) вкара и двата гола за "Наполи"<br />

Кавани (вторият отляво надясно) вкара и двата гола за "Наполи"

Футболистите на "Наполи" елиминираха носитела на Купата на Италия "Интер" след победа с 2:0 в четвъртфиналите на турнира.

И двете попадения за успеха на домакините бяха дело на Единсон Кавани, а благодарение на тях през май неаполитанците ще си оспорват място на финала със "Сиена".

"Наполи" имаше предимство през първото полувреме и въпреки че не срещна особена съпротива от "нерадзурите", головете паднаха след почивката. Още в първите минути на втората част домакините получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Тиаго Мота срещу Кавани и потърпевшият не сбърка при изпълнението за 1:0.

Малко по-късно играчите на "Интер" претендираха за задържане срещу Диего Милито в наказателното поле. Те не получиха 11-метров наказателен удар, а само жълт картон за нападателя заради бурните му протести.

До последния съдийски сигнал тимът от Милано доминираше и създаде редица опасни положения пред Морган де Санктис, но вратарят на "Наполи" беше бегрешен и веднъж беше спасен от напречната греда.

Хвърлянето в атака на "нерадзурите" остави празни пространства в защита и пред неаполитанците също се откриха добри възможности за нов гол, пропуснати от Кавани и Горан Пандев. В продължението уругваецът допълни отличната си игра с втори гол и оформи крайния резултат след чудесна солова акция в наказателното поле на "Интер".

В другия полуфинален мач "Ювентус" ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между "Лацио" и "Милан", който ще бъде определен в четвъртък.