"Лейкърс" най-после спечели дербито на Лос Анджелис срещу "Клипърс"

Този път Брайънт спечели срещи невъзстановения от контузия Крис Пол в битката за Лос Анджелис

Лейкърс" победи "Клипърс" с 96:91 и сложи край на победната серия на градския съперник в дербито на Лос Анджелис. "Езерняците" загубиха двете срещи от предсезонната подготовка и първия мач в редовния шампионат.

Тази нощ "Лейкърс" взе своя реванш. Въпреки че "Клипърс" имаше предимство през по-голямата част от мача, с отлична игра на центъра Андрю Байнъм и звездата Кобе Брайънт домакините обърнаха резултата в последните четвърт.

Брайънт бе най-резултатен за "Лейкърс" с 24 точки. През първите три четвърти той не бе на ниво, като пропусна доста стрелби и направи седем грешки. В заключителните 12 минути обаче той вкара 12 точки, а няколко негови решителни коша осигуриха победата.

Силен мач изиграха Байнъм и Пау Гасол - центърът завърши с 19 точки, 6 борби и 4 блока, а испанският национал се отличи с 24 точки, 10 борби и 4 асистенции. Много добре се включи от пейката Андрю Гуделок, който вкара 5 от 8 стрелби (2 от 3 от тройката) и завърши с 14 точки.

В двубоя преди 11 дни "Клипърс" стигна до победата след изключителен мач на Крис Пол, но в последната четвърт се контузи и пропусна следващите срещи на тима си. Тази нощ той се завърна на полето и за близо 27 минути направи цели 12 асистенции. Стрелбата на пойн гарда обаче не вървеше
и той вкара само 2 от 8 опита, за да завърши с 4 точки.

Блейк Грифин вкара 26 точки за "Клипърс", а Керън Бътлър и Морис Уилямс добавиха по 16, но другият титулярен гард - Чонси Билъпс, бе неузнаваем в стрелбата 1 от 9 от игра и 7 от 9 от наказателната линия.

Срещата започна с четири коша на Керън Бътлър след три асистенции на Крис Пол, като три от стрелбите бяха от зоната за три точки. "Ножиците" отвориха преднина от 10 точки, но в края тя бе стопена до две - 27:25.

Във втората четвърт Уилямс влезе от пейката, за да вкара осем поредни точки (две тройки) и "Клипърс" отново натрупа аванс. Отличната игра на Байнъм обаче отново съкрати изоставането до две точки при сирената - 49:51.

В третата четвърт Байнъм и Гасол вкараха шест поредни наказателни изстрела, за да наутралзират няколко страхотни коша на Грифин. "Клипърс" влезе в псоледните 12 минути с три точки аванс, но тогава дойде моментът на Кобе Брайънт.

Негова тройка изведе "Лейкърс" за първи път в този мач напред в резултата при 79:78, а до края вкара още седем точки, пет от които от наказателната линия. При 87:89 "Клипърс" пропуснаха четири възможности да отбележат и бяха наказани от Байнъм. Той вкара 32.6 секунди преди края, за да отвори разлика от четири точки, която се оказа решаваща за победата на "Лейкърс".