"Милан" обърна "Лацио" и е на полуфинал за Купата с "Ювентус"

Златан Ибрахимович (вдясно) и Робиньо вкараха два от головете за "Милан"<br />

Златан Ибрахимович (вдясно) и Робиньо вкараха два от головете за "Милан"

Италианският шампион "Милан" отстрани "Лацио" след атрактивен обрат с 3:1 в четвъртфинален мач за Купата на Италия и в следващата фаза ще се изправи срещу лидера в първенството "Ювентус".

Двубоят започна в много високо темпо и още в петата минута "римските орли" откриха резултата. Французинът Джибрил Сисе засече във въздуха центриране на Алваро Госалес и се разписа за 1:0.

Предимството на гостите се задържа само десетина минути, след което допуснаха пълен обрат. Защитникът Иняцио Абате започна първата голова атака на "Милан" и при центрирането му взетият под наем от "Дженоа" Александър Меркел игра с топката. Тя попадна в Робиньо и със силен изстрел нападателят изравни резултата. След още три минути игра "росонерите" вече водеха с 2:1 след красиво попадение на Кларънс Зеедорф.

До почивката и двата отбора създадоха интересни положения и "Лацио" можеше да си върне аванса, но ударите на Андре Диас и Ернандеш бяха спасени от вратаря на домакините Марко Амелия.

Джибрил Сисе прави салто след гола си в петата минута на мача<br />

Джибрил Сисе прави салто след гола си в петата минута на мача

През второто полувреме "Милан" разчиташе основно на контраатаки и най-деен беше Стефан ел Шаарави, но той записа на сметката си само няколко пропуска. Старши треньорът на шампионите Масимилиано Алегри трябваше да направи принудителна смяна на Меркел, а именно заменилият го Златан Ибрахимович затвърди успеха на домакините.

Пет минути преди края на мача шведът излезе сам срещу вратаря на "Лацио" Федерико Маркети и безпроблемно го преодоля за 3:1. На полуфиналите "Милан" ще се изправи срещу своя основен съперник в защитата на титлата и лидер в Серия А "Ювентус".

Другият финалист ще бъде определен между "Сиена" и "Наполи", детронирал носителя на трофея "Интер" след 2:0 в сряда. Мачовече от тази фаза вече са с разменено гостуване и ще се проведат на 8 февруари и 21 март.