ЦСКА победи с 3:1 швейцарския "Биел", Мораеш и Платини вкараха

Бразилският нападател Жуниор Мораеш вкара първия гол, подаде за втория и улучи гредата само за 20 минути<br />

© Дневник

Футболистите на ЦСКА спечелиха с 3:1 срещу швейцарския "Биел". Червените играха по-добре, отколкото в предишната си приятелска среща с румънския "Конкордия" (1:3).

Треньорът Димитър Пенев започна срещата с най-добрите футболисти, с които разполага в момента. Сред титулярите беше и камерунецът Нджонго Присо, който остави добри впечатления. Извън състава остана Анисе, който получи контузия в мача с румънците.

Двата състава вкараха три гола само за първите 14 минути. Бразилският нападател Жуниор Мораеш се възползва от грешка в защитата на съперника още в третата минута и преодоля вратаря на "Биел". След още три минути швейцарците изравниха. Шарл Дуден получи топката след неточност на Николай Дюлгеров в центъра. Дуден излъга защитник на ЦСКА и стреля от 25 метра. Топката тупна точно пред Райс М'Боли и излъга алжирския вратар, за да влезе във вратата му.

ЦСКА поведе за втори път в 14-ата минута след атака отдясно. Мораеш пусна топката в наказателното поле и тя стигна до Антон Карачанаков. Защитникът прехвърли с хубав удар двама бранители на "Биел" за 2:1.

Мораеш можеше да вкара още един гол в 20-ата минута, но улучи гредата. Последваха два пропуска на състезатели на "Биел" от чисти позиции.

След почивката ЦСКА увеличи предината си. Другият бразилски нападател в отбора на Пенев - Мишел Платини отбеляза хубав гол с глава след центриране от ъглов удар. Швейцарците направиха отлична атака в 81-а минута. Тогава Дусин напредна и стреля, но топката мина покрай гредата на резервния вратар Благой Макенджиев.

ЦСКА - "Биел" 3:1
Голмайстори: 1:0 Жуниор Мораес 3, 1:1 Шарл Дуден 6, 2:1 Антон Карачанаков 15, 3:1 Мишел Платини 47
Съставът на ЦСКА: Райс Мболи (60-Благой Макенджиев), Мартин Дечев, Пламен Крачунов, Петър Стоянов, Адемар Жуниор (65-Ренато Сапата), Антон Карачанаков (65-Станислав Костов), Николай Дюлгеров (65-Ангел Грънчов), Борис Галчев, Нджонго Присо, Жуниор Мораеш (65-Станко Йовчев), Мишел Платини