"Байерн" остана втори след хикс с "Хамбургер"

Томас Мюлер (вдясно) в борба за топката със Слободан Райкович от "Хамбургер"

Футболистите на "Байерн" (Мюнхен) стигнаха до 1:1 при гостуването си на "Хамбургер", въпреки че доминираха в срещата и създадоха редица голови положения.

Баварците можеха да спечелят убедително срещата от 20-ия кръг на Бундеслигата, но заради липсата на достатъчно ефективност в завършващата фаза и силната игра на вратаря Ярослав Дробни останаха втори във временното класиране зад "Борусия" (Дортмунд).

"Хамбургер" излезе на терена с идеята да се защитава и изненадващо поведе с единствения си удар към вратата на Мануел Нойер за първото полувреме. В 23-ата минута Джакопо Сала засече във въздуха центриране на Хосе Паоло Гереро и откри резултата.

Възпитаниците на старши треньора Юп Хайнкес веднага започнаха да търсят изравнително попадение и мачът се пренесе изцяло пред вратата на домакините. "Байерн" създаде няколко чисти възможности за гол, но стражът на "Хамбургер" Дробни се справи с всяка от тях.

Той успя да запази вратата си суха до 71-ата минута, когато малко след появата си на терена резервата Ивица Олич отблизо вкара за 1:1. В оставащото време тимът от Мюнхен не спря да атакува, но не стигна до победата.

"Байерн" има в актива си 41 точки и изостава с две зад шампиона "Борусия" (Дортмунд). Баварците делят втората позиция с "Шалке 04", завършил 1:1 с "Майнц 05", но са с по-добра голова разлика.