Мартин Касерес изведе "Ювентус" до нова победа срещу "Милан"

Касерес вкара двата гола за победата с 2:1 в Милано

Ювентус" постигна втора победа за сезона срещу големия си съперник за трофеите в Италия тази година - "Милан". Този път "бианконерите" се наложиха с 2:1 като гост в първа полуфинална среща от турнира за Купата на страната.

През октомври тимът на Антонио Конте спечели като домакин с 2:0 в Серия А, където има точка преднина пред съперника си на върха в класирането, а тази вечер Мартин Касерес бе героят при ценната победа преди реванша в Торино на 21 март.

Уругвайският полузащитник откри резултата в 53-ата минута, а шест преди края на мача донесе успеха с много красиво попадение с удар извън наказателното поле, след като Ел Шаарави бе успял да изравни в 63-ата минута.

Началото бе по-добро за "Милан", като Кларънс Зеедорф и Ел Шаарави бяха най-близо до попадение. Постепенно "Ювентус" навлезе в мача и до края на първото полувреме бе доминиращият отбор на терена.

Марсело Естигарибия пропусна най-чистото положение за торинци, след като стреля в аут от добра позиция. В 34-ата минута Емануеле Джакерини беше на път да открие резултата, след като изстрелът му се отклони в бранител, но Амелия спаси.

Второто полувреме предложи много по-качествен футбол и повече голови положения. В 50-ата минута Алесандро дел Пиеро стреля неточно от далечно разстояние, но само три по-късно "Ювентус" поведе след бърза контраатака.

Марко Бориело отправи изстрел с левия крак, който бе избит от Амелия, но Касерес стигна пръв до топката и отблизо вкара за 1:0. Последваха силни минути за "Милан". Първо Сторари спаси изстрел на Ибрахимович, а след това Зеедорф не успя да се разпише от свободен удар.

В 63-ата минута Масибо Амброзини свали с глава високо центриране и Ел Шаарави отблизо вкара за 1:1. Четири минути по-късно гол на Ибрахимович бе отменен заради игра с ръка на шведски нападател. Той получи нов шанс няколко минути по-късно, но стреля неточно.

От своя страна "Ювентус" действаше опасно на контраатака и при една от тях Вучинич бе изпуснат от отбраната на "Милан". Неговият удар обаче бе спасен от Амелия. Все пак в 84-ата минута "старата госпожа" стигна до победното попадение.

Касерес бе оставен сам около дъгата на наказателното поле и с техничен удар прати топката в горния десен ъгъл на Амелия за 2:1. До края на мача "Милан" атакуваше, но Робиньо пропусна най-доброто положение за изравнителен гол.