Гасол помогна на "Лейкърс" да спечели скучния мач с "Бостън"

Испанецът Пау Гасол (вляво) отбеляза 25 точки и взе 14 борби за успеха на "езерняците"<br />

© Rеuters

Испанският баскетболист Пау Гасол беше в основата на победата на "Лос Анджелис лейкърс" с 88:87 над "Бостън селтикс" след продължение. Двата състава, които играха на финала преди две години, този път предложиха сравнително безинтересна игра.

Основният недостатък беше слабата стрелба. Въпреки че играха допълнителни пет минути, никой измежду "Селтикс" и "Лейкърс" не успя да мине 90 точки. Успеваемостта на двата състава в стрелбата остана под 40%.

Гасол, вероятно в желанието си да покаже, че несправедливо е останал извън състава на Запада за Мача на звездите за първи път от 2008 г., отбеляза 25 точки и взе 14 борби. Той блокира стрелбата на Рей Алан 0,3 сек преди края, която можеше да донесе победата на "Селтикс".

"Очевидно, не съм въодушевен, че не ме избраха в състава за Мача на звездите. Винаги е чест и голямо признание за един играч да играе в този двубой, но това беше една луда година. Щеше да е добре, ако ме бяха избрали, но няма какво да направя", каза Гасол. В Мача на звездите ще играе малкият брат на испанеца - Марк Гасол, който се състезава за "Мемфис гризлис".

С успеха си "Лейкърс" вече има 15 победи и 11 загуби този сезон. "Езерняците" спечелиха едва за четвърти път като гост от общо 13 мача.