"Лудогорец" завърши 1:1 с "Динамо" (Букурещ)

Водачът в българското първенство "Лудогорец" игра по-добре, но не успя да спечели срещу първия в Румъния<br />

© Георги Кожухаров

Футболистите на "Лудогорец" направиха равенство 1:1 с "Динамо" (Букурещ) в приятелска среща. Водачът в българското първенство записа петата си поредна контрола без победа.

Съставът на Ивайло Петев получи гол още в деветата минута. Тогава Александру Куртян напредна и преодоля защитата на "Лудогорец", след което преодоля Урош Голубович. Българите заиграха по-добре и имаха превъзходство. Отборът от Разград изравни чрез Светослав Дяков от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Марселиньо.

"Лудогорец" беше по-добрият отбор през второто полувреме. Въпреки това играчите на Петев не успяха да стигнат до чисти положения пред вратата на румънците.

Двата отбора играят за втори път в рамките на четири месеца. "Лудогорец" спечели с 2:1 срещу "Динамо" в Разград в началото на октомври, отново в приятелска среща.

"Лудогорец" - "Динамо" (Букурещ) 1:1
Голмайстори: 0:1 Александру Куртян 9, 1:1 Светослав Дяков 38-дузпа
Състав на "Лудогорец": Урош Голубович, Шоко, Александър Барт, Любомир Гулдан (81-Теро Мантила), Йордан Минев, Светослав Дяков, Станислав Генчев, Марселиньо (78-Жуниньо Кишада), Мирослав Иванов (54-Димо Бакалов), Михаил Александров (72-Иван Стоянов) и Емил Гъргоров