Новицки изведе шампиона "Маверикс" до победата над "Лос Анджелис клипърс"

Германецът Дирк Новицки беше с основна роля за победата на "Далас Маверикс"<br />

© Rеuters

Германецът Дирк Новицки беше с основна роля за победата на "Далас Маверикс"

Германският баскетболист Дирк Новицки отбеляза 22 точки за четвъртата поредна победа на "Далас маверикс". Шампионите спечелиха с 96:92 срещу "Лос Анджелис клипърс".

Шон Мериън добави 16 точки за успеха на "Маверикс", докато Делонте Уест, Брендън Хейууд и Винс Картър допринесоха с по десет. Отборът вече има 18 победи и 12 загуби и изостава от водача Сан Антонио в дивизията.

За "Клипърс" най-резултатен беше Карън Бътлър с 23 точки. Блейк Грифин добави 20, а Крис Пол - 16. В поражението си съставът вече има 17 победи и девет загуби и е трети в Западната конференция.

Шампионите водеха с 55:47 на почивката. След това "Клипърс" постигна обрат за 76:74 и влезе с преднина в четвъртата част. Силна игра направи резервата Джейсън Тери, който помогна на "Далас" да излезе напред при 88:84. До края шампионите бяха по-добри и запазиха преднината си.