"Чикаго булс" спечели с 89:80 дербито с "Бостън селтикс"

"Чикаго булс" затвърди първото си място на Изток<br />

© Rеuters

"Чикаго булс" затвърди първото си място на Изток

Баскетболистите на "Чикаго булс" победиха с 89:80 срещу "Бостън селтикс" в най-интересната среща в НБА. С успеха си "биковете" затвърдиха първото си място в Източната конференция, като вече имат 25 победи и седем загуби.

Основен принос за успеха на домакините имаха Карлос Бузър и Луол Денг, които вкараха по 23 точки. Звездата на "Чикаго" Дерик Роуз не игра в четвърти пореден двубой заради контузия в кръста.

Срещата беше оспорвана почти през цялото време. В края обаче "биковете" отбелязаха 12 безответни точки и заслужиха победата си. Кевин Гарнет записа 18 точки за "Селтикс".

Водачът в Тихоокеанската дивизия "Лос Анджелис клипърс" спечели със 74:71 срещу "Портланд трейлблейзърс" като гост. Блейк Грифин постигна "дабъл-дабъл", като завърши с 21 точки и 14 борби.

С добрата му игра "Клипърс" успя да направи обрат. Гостите изоставаха с 18 точки в началото на второто полувреме. Силна игра в последната четвърт направи и Крис Пол. Той вкара всичките си 13 точки в мача именно в четвъртата част.

За "Портланд" Джамал Кроуфорд и Николас Батъм отбелязаха по 19 точки. Втори пореден мач тимът на "Трейлблейзърс" не може да разчита на участника в Мача на звездите Ламаркъс Олдридж, който има разтежение на глезена.

В другата среща "Индиана пейсърс" постигна 18-ата си победа от 30 срещи, като се наложи с 93:77 над "Ню Джърси нетс".