Марсел Хиршер поведе с шест стотни след първия манш в слалома

Хиршер върви към своята втора победа в Банско и общо 11-а в своята кариера за Световната купа

Австриецът Марсел Хиршер поведе след първия манш на слалома в Банско, валиден за Световната купа по ски алпийски дисциплини.

Победителят от вчерашния гигантски слалом преодоля трасето на писта "Алберто Томба" за 56.81 секунди. Той изпревари само с 6 стотни Андре Мирер от Швеция. Трети остана германецът Феликс Нойройтер с изоставане от 10 стотни.

Очертава се много оспорван втори манш заради малките разлики в челото. Тед Лигети е 17-и след първото минаване по трасето, като изостава на 1.43 секунди зад Хиршер. Първите осем във временното класиране са събрани в една секунда.

Марио Мат от Австрия е четвърти на 45 стотни зад Хиршер, италианецът Стефано Грос е на пета позиция на 68 стотни, друг австриец - Манфред Прангер, загуби 88 стотни спрямо своя сънародник, а Джулиано Рацоли и Йенс Бигмарк делят седмата позиция с изоставане от точно една секунда.

Най-добре от българите се представи Георги Георгиев, който финишира 43-и с изоставане от 3.73 секунди. Деян Тодоров завърши 46-и на 5.29 секунди, а Стефан Присадов и Никола Чонгаров отпаднаха. Вторият манш започва в 13.00 часа.