"Милан" си върна първото място след победа над последния в Серия А

Робиньо вкара третия си гол в рамките на пет дни

Италианският шампион "Милан" си върна първото място във временното класиране в Серия А, след като победи с 3:1 като гост последния "Чезена". С този успех "росонерите" събраха 49 точки и се изравниха с "Ювентус", като имат с пет гола по-добра голова разлика.

"Бианконерите" обаче имат мач по-малко, тъй като гостуването на "Болоня" миналата неделя бе отменено заради силен снеговалеж. В следващия кръг "Милан" приема "Ювентус" в един от ключовите мачове в борбата за титлата

Отборът на Масимилиано Алегри продължи доб,ите впечатления от победата срещу "Арсенал" с 4:0 в Шампионската лига, въпреки че имаше много проблеми с контузени и наказани футболисти. Голмайсторът Златан Ибрахимович не бе на линия заради червения картон, който си изкара срещу "Наполи".

Заради травми отсъстваха Алешандре Пато, Алесандро Неста, Кларънс Зеедорф, Кевин-Принс Боатенг, Филип Мексес, Алберто Акуилани,  Дженаро Гатузо, Матийо Фламини, Александър Меркел и Родни Щрасер.

"Милан" започна много силно и в първите 15 минути пропусна няколко добри положения за гол. Първо Съли Мунтари, а след това Масимо Амброзини и Макси Лопес се разминаха с попадение. Привлеченият от градския съперник Мунтари дебютира с червено-черната фланелка.

Именно ганайският национал откри резултата в 29-ата минута. Той вкара отблизо лошо избита топка от Франческо Антониоли след силен изстрел от свободен удар на Тиаго Силва. Само минута и половина по-късно "Милан" стигна до втори гол.

Попадението отбеляза Урби Емануелсон, който изигра много добър мач и срещу "Арсенал" и показва добра форма в последните мачове. Холандецът се разписа с хубав удар от 21 метра след подаване на Робиньо.

Бразилският национал, който се разписа два пъти срещу "артилеристите", продължи головата си серия и вкара трети гол в 55-ата минута. Робиньо посвети попадението на Джанлука Дзамброта, който бе резерва навръх 35-ия си рожден ден.

В 65-ата минута Даниел Пудил с красив удар от въздуха намали, като това бе първият му гол за "Чезена". Последва сериозен пропуск на Стефан Ел Шаарави, който сам срещу Антониоли не успя да вкара четвърти гол.

След това Абиати трябваше да показва рефлекс при силен удар отблизо на Якуинта. До края на мача Емануелсон направи два отлични пробива, но първо Антонио Ночерино, а после и Ел Шаарави пропуснаха.