Григор Димитров загуби от американец в първия кръг в Мемфис

Българският тенисист Григор Димитров отстъпи във втори пореден мач след два загубени тайбрека<br />

© Rеuters

Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби с 6:7 (4), 6:4, 6:7 (6) от американеца Доналд Йънг още в първия кръг на турнира в Мемфис. Хасковлията не можа да се справи с 41-ия в света в оспорван мач с няколко обрата.

Димитров отпадна по същия начин, по който го направи преди седмица в Сан Хосе. Тогава той отстъпи с 6:2, 6:7, 6:7 пред южноафриканеца Кевин Андерсън. И в двата мача българският състезател спечели повече геймове и повече точки, но не и във важните разигравания.

Йънг започна силно и направи пробив на нула още в първия сет на двубоя в Мемфис. Димитров отговори уверено и поведе с 4:2. Американецът съумя да изравни и се стигна до тайбрек. Оспорваната игра продължи до момента, в който Йънг направи мини пробив и след това спечели сета.

Димитров влезе във втория сет с два спечелени пробива и поведе с 3:0. Той подобри сервиса си и заслужено изравни след 6:4.

Третият сет тръгна равностойно. В четвъртия гейм българинът, който е 83-и в света, спаси шест опита на Йънг за пробив. След това американецът поведе с 5:2, благодарение на пробива си в шестия гейм. Димитров взе сервис гейма си, след това върна пробива и после изравни.

Във втория тайбрек в срещата българинът спаси два мачбола при 4:6. С две поредни точки обаче американецът спечели мача след 2:23.06 часа.

Димитров ще има кратка почивка преди участието му в турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс, който ще започне на 8 март.