"Манчестър сити" победи с 4:0 "Порто" и свали "драконите" от върха в Лига Европа

Футболистите на "Манчестър сити" се класираха на осминафиналите след две победи и общ резултат 6:1<br />

Футболистите на "Манчестър сити" победиха с 4:0 шампиона "Порто" във втората среща от 1/16-финалите на Лига Европа. Водачът в английското първенство продължава напред с общ резултат 6:1 и очаква следващия си съперник.

"Гражданите" поведоха още в първата минута. Тогава защитникът на португалците Николас Отаменди не организира добре изнасянето на топката и сгреши. Топката попадна в Яя Туре, който я пусна много точно между двама бранители на съперника и изведе много добре Серхио Агурео. Аржентинският нападател преодоля вратаря на "Порто" Елтон.

По-късно Агуеро улучи гредата, а пропуски направиха Туре и Самир Насри. Португалците опитаха да стигнат до гол, но английският вратар Джо Харт спаси всичко, което можеше.

Втората част започна равностойно, но нови голове нямаше. В 76-ата минута "Сити" се доближи максимално до осминафиналите с второто си попадение в срещата. Агуеро получи топката отляво и влезе към центъра пред наказателното поле. Нападателят изведе Един Джеко зад защитата и босненецът вкара. При атаката Роландо влезе грубо срещу Агуеро, за което получи втори жълт картон и беше отстранен от игра.

Англичаните стигнаха до трети гол след хубава атака с няколко бързи докосвания в 84-ата минута. Давид Писаро подаде към Давид Силва и испанецът от близо се разписа. Две по-късно и Писаро успя да вкара, след като стигна до топката около точката за изпълнение на дузпа и с точен удар преодоля Елтон.

В следващия кръг "Сити" ще играе с победителя от двойката между "Легия" (Варшава) и "Спортинг" (Лисабон), които завършиха 2:2 преди седмица.